-->
مهر
ساخت الواتور معدنی و صنعتی توسط ماشین سازی هادی

ساخت الواتور معدنی و صنعتی توسط ماشین سازی هادی


زمان مطالعه : 4 دقیقه

 الواتورElevator) ) چیست؟

الواتور یک سیستم آسانسوری ایده آل برای حمل مواد صنعتی و معدنی می باشد که امروزه در اغلب صنایع شیمیایی، معدنی، غذایی، تولیدی و ... کاربرد دارد. الواتور نیز همچون سایر ابزار و ماشین آلات از اجزاء و بخش های مختلفی ساخته شده است. ماشین سازی هادی مفتخر به طراحی و ساخت الواتور های مورد نیاز صنایع معدنی و صنعتی می باشد که در ادامه این مطلب به معرفی انواع الواتور ها و توضیح در مورد الواتور ماشین سازی هادی می پردازیم.

انواع الواتور:

 • الواتور کاسه ای
 • الواتور زنجیری
 • الواتور پریوست
 • الواتور مستقیم
 • الواتور قاشقی
 • الواتور تسمه ای
 • االواتوراپکسو
 • الواتورکرایر

الواتور کاسه ای

الواتور معدنی

الواتور های کاسه ای ماشین سازی هادی شامل انتقال دهنده‌هایی هستند که دارای باند کششی می باشندوبرای حمل بار به صورت عمودی یاشیبدار به کار می‌روند. ومخصوص حمل مواد مختلف ازجمله مواد پودری دانه‌ای و کلوخه‌ای مانند سنگ خرد شده سیمان کلینکر شن زغالسنگ موادشیمیایی حبوبات آردوغیره می‌باشند. این بالابرها به طور وسیعی درحمل مواد ساختمانی مراکز صنعتی شیمیایی مراکز تولیدی کارگاههای ذوب فلزات ومراکز صنعتی غذایی و... بکار برده می‌شوند.

الواتور کاسه ای ماشین سازی هادی

اساس کار آن نیزبه این شکل است که این دستگاه ازقاشقک هایی تشکیل شده که بنا به کاربرد از جنس فولاد یا لبه ضد سایش .یا پلاستیکی با حجم مختلف می باشد (باگت). که همگی روی تسمه یا زنجیر بنا به کاربرد متصل است واین تسمه و زنجیر برروی چرخها یی دربالا وپایین الواتور سوارشده واین چرخها دارای سیستم یاتاقان بندی کاملآ اختصاصی وطراحی این شرکت می باشد که تمامی تستهای حداکثرقدرت تحمل باروحداکثرسرعت چرخش را زیر نظر مهندسین این شرکت با موفقیت پشت سر گذاشته است .

الواتور زنجیری

تیپ های الواتور زنجیری در صنایع معدنی مختلف مانند:سیمان،گچ،آسفالت وپودر میکرونیزه و.... وجود دارد. این نوع الواتور زنجیری تولیدی ماشین سازی هادی در ظرفیت های 2 تن ، 4تن ، 6 تن ، 8 تن و... وجود دارد. الواتورها به طولهای مختلف 3 متر ، 4 متر ، 6 متر و 8 متر و طول های مختلف دیگری وجود دارد. این نوع الواتور های زنجیری در ماشین سازی هادی با کیفیتی بالا و در صورت درخواست مشتریان گرامی بصورت سفارشی سازی شده و با طول و مشخصات موتور و زنجیر متفاوت تولید گردیده می شوند.

الواتور زنجیری ماشین سازی هادی

الواتور قاشقی

ساخت انواع الواتور قاشقکی باقابلیت حمل 5الی100تن در ساعت در دونوع تسمه ای و زنجیری جهت حمل عمودی

الواتور مواد فله

الواتور همان طور که از نامش پیداست به معنای بالابر است. در این دستگاه ها  مواد فله در کاسه ، قاشقک و یا همان باکت الواتور در پایین ( ورودی ) پر شده و به بالا منتقل میشوند. این سیستم در شرکت ماشین سازی هادی دو نوع الواتور تسمه ایی و الواتور زنجیری طراحی و ساخته میشود.

الواتور کاسه ای

الواتور تسمه ای

ازالواتور تسمه ای جهت انتقال مواد پروژه های معادن فلز و غیر فلزات از قبیل معادن سنگ , الواتور تسمه ای آهن, الواتور تسمه ای شن وماسه, الواتور تسمه ای بازیافت و همچنین سیستم الواتور تسمه ای انتقال مواد کارخانجات سیمان , کارخانجات آسفالت و … استفاده می کنند.این شرت آمادگی خود را جهت همکاری اعلام میدارد الواتور تسمه ای برای انتقال مصالح در تناژ و ظرفیت های بالا با ما مشورت کنید انواع سیستم های الواتور تسمه ای انتقال مواد در تناژ بالابه شرح زیر میباشد

• سیستم الواتور تسمه ای انتقال مصالح از طریق انواع اسکرو مارپیچ جهت انتقال سیمان،ماسه ،شن،آسفالت,آرد,گندم وصنایع بسته بندی و ….. در اینچ های مختلف باظرفیت های مختلف استفاده می شود.

اجزاء الواتور

 • باکت الواتور
 • زنجیرالواتور
 • سیم بکسل

زنجیر الواتور

زنجیر الواتور،الواتور های کاسه ای شامل انتقال دهنده‌هایی هستند که دارای باند کششی می باشند .زنجیر الواتور از قاشقک هایی تشکیل شده است که جنس این زنجیر از فولاد و یا لبه ضد سایش و یا پلاستیکی با حجم مختلف می باشند.همه اجزای الواتور روی زنجیر یا تسمه متصل است که بر روی چرخهای بالا و پایین الواتور سوار شده است ،این چرخها توسط الکتورموتورها چرخیده و اجزای متصل به آن را میچرخاند بار توسط بالابرنده به باگت ها ریخته می شود و به کمک زنجیر و الکتورموتور ها به سمت بالا هدایت میشود وخروجی آن به سمت کانال ها رفته و درون سیلوی مورد نظر ریخته می شود .این  زنجیر  به صورت عمودی و شیبدار به کار می روند .زنجیر الواتور می تواند تا ارتفاع ۵۰ متر وظرفیت ۴۵۰ متر معکب برساعت مواد وحمل کنند.زنجیر الواتور مخصوص حمل مواد مختلف پودری ،دانه ای ، صنایع مواد غذایی حبوبابت و آرد ،سنگ خرد شده ،سیمان کلینکر، شن زغال سنگ ،مواد شیمیایی  و غیره…به کار می روند.

اجزای تشکیل دهنده باکت الواتور چیست؟

 1. باند کششی که باکت ها به آن نصب می شوند و نیروی محرکه را از درام به باکت ها منتقل می کند که ممکن است تسمه لاستیکی یا زنجیری باشد.
 2. قسمتی که بار را حمل می کند که به آن باکت، کاسه، سطل یا قاشقک گفته می شود.
 3. Take up جهت ایجاد کشش اولیه در قسمت کششی
 4. قاب و محافظ بیرونی در ورودی و خروجی مواد
 5. اسکلت، پولی ها و چرخ زنجیر
 6. موتور

مزایای استفاده از این باکت ها چیست؟

 1. مناسب برای بسیاری از مواد
 2. استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی
 3. موجود بودن باکت ها در سایز ها و شکل های مختلف

 

الواتور های کاسه ای ماشین سازی هادی شامل انتقال دهنده هایی هستند که دارای باند کششی و برای حمل بار به صورت عمودی یا شیب دار به کار می روند و مخصوص حمل مواد مختلف از جمله مواد پودری، دانه ای و کلوخه ای می باشند لازم به ذکر است که تمامی باگت ها و تسمه و چرخ های الواتور درون فضای بسته ای جا دارد تا از بیرون ریختن بار و ایجاد گرد و غبار جلوگیری کند. بالابرنده ها ها قادرند مواد را تا ارتفاع 50 متر منتقل کنند و تا ظرفیت 450 متر مکعب بر ساعت می توانند مواد را حمل نمایند حساسیت ویژه الواتور ها در بارگذاری بیش از حد مجاز آن ها است که نتایج مضری به بار می آورد. از نقاط ضعف آن ها این است که بارگذاری باید به روش یکنواخت در آن ها صورت گیرد.

خرید الواتور

صنایع مختلف معدنی به دلیل نیاز داشتن به یک دستگاه بالابر یا جابجا کننده مواد معدنی خود امروزه به سمت دستگاه های الواتور کاسه ای و الواتور زنجیری که از کیفیت و بازدهی بالایی برخوردار هستند روی آورده اند.  در صورتی که نیازمند خرید دستگاه الواتور می باشید می توانید با تماس با واحد فروش شرکت ماشین سازی هادی اقدام به خرید این نوع الواتور نمایید.

قیمت الواتور

الواتور های ماشین سازی هادی با کیفیتی بسیار بالا و در صورت نیاز به صورت شخصی سازی شده با طول ها و مدل های مختلفی می توانند توسط این مجموعه ساخته شده و به مشتریان عزیز و صنایع ارجمند تحویل داده شوند. قیمت الواتور های ساخته شده در ماشین سازی هادی با توجه به نرخ قیمت مواد اولیه و تعیین می گردد و در صورتی که نیاز به دریافت قیمت الواتور ها است، می توانید با راه های ارتباطی ما در تماس باشید و پیش فاکتور قیمت الواتور خود را درخواست نمایید.

راه های ارتباطی ما:

 • شماره ثابت: 03155505187 - 03155505188
 • شماره بازرگانی: 09133647981

گارانتی محصول 

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ