-->
فروردین
اشتغال زایی 24 هزار نفری در شهرکها و نواحی صنعتی / رشد 50 درصدی راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال

اشتغال زایی 24 هزار نفری در شهرکها و نواحی صنعتی / رشد 50 درصدی راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش شاتا، در این بازه زمانی، 807 واحد صنعتی با اشتغال 14 هزار و 255 نفر به بهره برداری رسید و 732 واحد صنعتی غیر فعال نیز مجددا به چرخه تولید بازگشته اند که با بهره برداری مجدد از این تعداد واحد صنعتی 10 هزارو 635 نفر مشغول به کار شدند .

مقایسه آمار ها با مدت مشابه سال گذشته حکایت از رشد49 درصدی در تعداد واحدها و 43 درصدی در اشتغال دارد.

رشد 32 درصدی صادرات در شهرکهای صنعتی

علاوه براین طی 6 ماهه سال جاری 650 واحد صنعتی موفق به صادرات بیش از 1.2 میلیارد دلار کالا به کشورهای مقصد صادراتی شدند و این میزان نشان دهنده رشد 32 درصدی صادرات نسبت به 6 ماهه ابتدای سال قبل است.

تعداد خوشه های صنعتی شناسایی شده در کشور در سال جاری نیز 34 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیش از 1600 درصد افزایش روبه رو بوده است.

همچنین تعداد خوشه های صنعتی خاتمه یافته نیز در این دوران با 19 خوشه صنعتی در مقایسه با یک خوشه خاتمه یافته سال قبل 1800 درصد رشد داشته است. تعداد خوشه های صنعتی در حال توسعه نیز 36 مورد گزارش شده است .

لازم به ذکر است طی این مدت 1864 دوره آموزشی برای 41 هزارو 439 نفر از شاغلین واحدهای صنعتی برگزار شده است و تعداد تورهای صنعتی برگزار شده نیزدر سال جاری 131 مورد برای 2730 نفر بوده است .

همچنین در سال جاری 51 بنگاه کوچک و متوسط ایرانی و کره ای توانستند در قالب 3 نشست 14 تفاهم نامه همکاری را منعقد کنند و این درحالی است که تعداد مشاورین مستقر در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار 650 نفر است.

بنگاههای کوچک و متوسط سراسر کشور در 6 ماهه سال جاری توانستند7 تفاهم نامه همکاری با نهادهای داخلی را به امضا برسانند و شناسایی و مستند سازی 57 نیاز فناورانه و رفع 5 نیاز فناورانه نیز در این مدت صورت گرفته است.

در این مدت فن بازار منطقه ای قم نیز راه اندازی شد.

 

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)