-->
تیر
تولید بیش از 198 هزار تن کنسانتره مس در کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع سونگون

تولید بیش از 198 هزار تن کنسانتره مس در کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع سونگون


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، باقریان با اعلام این خبر و با بیان این‌که امور تغلیظ مجتمع سونگون شامل سه کارخانه تغلیظ مس فاز 1 و 2 و تغلیظ مولیبدن است، اظهار داشت: همچنین در این بازه زمانی 1340 تن کنسانتره مولیبدنیت با عیار 51.2 تولید شده که فراتر از برنامه امسال و ظرفیت کارخانه است.
وی افزود: خوشبختانه طی سال‌های گذشته عملکرد موفقی داشته‌ایم به‌طوری‌که در سال‌‌ 96 مجموع تولید فاز یک و دو 310 هزار و 600 تن کنسانتره مس با 75 هزار و 500 تن مس محتوی بوده است که 3درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی شده بود.
به گفته مدیر امور تغلیظ با توجه به عملکرد فعلی هر دو فاز تغلیظ مس، انتظار تولید بیشتر از سال 96 را برای سال جاری داریم.
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سونگون با بیان این‌که در حوزه تولید کنسانتره مولیبدنیت که یک محصول ارزشمند است نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم اظهار داشت: در سال 96 بیش از 1900 تن کنسانتره مولیبدنیت تولید شده که با توجه به اصلاحات و بازسازی‌هایی که هنوز هم در حال انجام است، قطعاً امسال می‌توانیم تولید بیشتری از سال قبل داشته باشیم.
وی افزود: با وجود رشد تولید بالاتر از ظرفیت اسمی کارخانه‌ها در سال جاری، مصرف آب و برق با روندی معکوس همراه بوده، به‌طوری‌که به‌ازای هر تن خوراک ورودی کارخانه‌ها، میزان آب خام 24 درصد و برق 13درصد نسبت به برنامه کاهش داشته است.
باقریان با تأکید بر این‌که تأثیرگذارترین مؤلفه در کاهش قیمت تمام‌شده محصول، افزایش ظرفیت تولید است، گفت: سال گذشته با تمرکز بر این موضوع و انجام اصلاحاتی در فرآیند تولید موفق به کاهش قیمت تمام‌شده کنسانتره مس و مولیبدنیت شدیم. برای سال جاری نیز تلاش می‌کنیم تا با حفظ سلامت و افزایش دسترسی تجهیزات، بالاتر از ظرفیت اسمی خوراک وارد کارخانه‌ها شود و با بهینه‌سازی مصارف مواد و قطعات یدکی و همچنین افزایش کارایی فرآیندها بتوانیم محصول بیشتری تولید کنیم.
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سونگون در پایان گفت: تمامی این نتایج درخشان تولید، حاصل بهبود مستمر فرآیندها در راستای خط‌مشی شرکت مس است و مجتمع سونگون پیوسته در حال انجام اصلاحات و بهبود فرآیندها در جهت افزایش تولید و کاهش قیمت تمام‌شده شرکت مس است.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)