-->
مرداد
زمزمه های عرضه اولیه سهام گهر زمین در فرابورس/ فرابورس 13 آبان در انتظار عرضه اولیه گهر زمین است

زمزمه های عرضه اولیه سهام گهر زمین در فرابورس/ فرابورس 13 آبان در انتظار عرضه اولیه گهر زمین است


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، بررسی ها نشان می دهد گهر زمین تا به این لحظه موفق به طی مراحل پذیرش در فرابورس شده است. این شرکت دارای دو خط تولید کنسانتره 2 میلیون تنی است و سایر خطوط تولید آن در دست اجرا است ، حال آن که این مجموعه معدنی در سال گذشته موفق به تحقق 450 میلیارد تومان سود شده است، شرکتی با 640 میلیون تن ذخیره قطعی سنگ آهن.

مرتضی علی اکبری معاون اقتصادی و مالی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات درباره زمان عرضه اولیه گهر زمین گفت: فرآیندهای اولیه برای پذیرش شرکت انجام شده است و مواردی مد نظر فرابورس است که باید توسط این شرکت ارائه شود، تمام مدارک و مستندات مورد نظر فرابورس تهیه شده است و تنها گزارش حسابرسی شده شش ماهه سال مالی جاری شرکت مانده است که با پیگیری های انجام شده از حسابرس هم درخواست شده است تا در امر حسابرسی گزارش تسریع نماید؛ اگر این موارد نهایی شود روز 13 آبان ماه گهر زمین در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

سهامدار عمده گهر زمین تاکید کرد: مسئولان شرکت و حسابرس مجموعه در حال انجام اقدامات لازم هستند تا شرایط برای عرضه اولیه در روز 13 آبان ماه مهیا شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در روزهایی که بازار با اقبال بالایی روبرو بود، این عرضه مهم انجام نشد، گفت: تهیه مدارک مورد نیاز برای فرابورس در حال طی مراحل بود و باید مقدمات کار آماده می شد، اما به هر حال سهام این شرکت بسیار ارزنده است. گهر زمین دارنده بزرگترین معدن سنگ آهن روباز کشور و خاورمیانه است. این شرکت سود سازی خوبی دارد و آینده بسیار روشنی پیش روی این شرکت و سرمایه گذاران آن خواهد بود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)