:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

ردپای ایدئولوژی ترامپ در خشونت خیابانی

ماشین سازی هادی،Machinery Hadi، industrial، پودر های معدنی، میکرونیزه، آسیاب گوگرد، صنعتی، صنعت ایران، ماشین سازی در ایران، آسیاب ریموند،  آسیاب گوگرد صنعتی، خط آهک هیدراته، GCC،PCC، خط خردایش، خط جیگ آبی، برج پاشش، خط تولید گچ،  سیستم انتقال مواد، الواتور های تسمه ای، زنجیری، مارپیچ،نوار حلزونی،نوار نقاله،فن سانترفیوژ،گواهی بالانس،کیسه پر کن،توزین مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،غبارگیر خشک،Bag filter، بگ فیلتر، خیس، غبارگیر آبی، برج پاشش، تاییدیه محیط زیست، سیکلون،ذرات،غبار،آلودگی،محیط زیست،فیدر،سرتاسی،لغزشی،روتاری والو، تغذیه،خط بالمیل،سپراتور،raymond، کلوخه، پودر،بسته بندی، غربال،اتوماتیک، متضمن، منظم،روغن و برق،کانی،بنتونیت،باریت،جیلسونایت،گیلسونایت،سلیگافلور، الوژیت، منگنز،هماتیت، مگنت،هایدنس،کربنات،لایمستون،hopper،fan Raymond،cyclone،bag filter،screw،bucket elevator،bag packing division،connection pipe،چینی،گارانتی،جیگ،jigging،مکانیزم،جدایش،نوسان، باردهی،نحوه تخلیه،سرریز،ته ریز،کارایی،عملیات،کنترل سیستم،سرند،نگهداری،ماده معدنی، مخزن،hutch،نوسان،مکانیزم، پیستون،دیافراگم، هوای فشرده،حرکت موجی،تنظیم جریان،خوراک دهی،bendelari،کانی سنگین،عیارسازی،رسوبات آبرفتی،آسیاب آهک،lime mill،پخت آهک،روش سنتی،کوره های ابرهات، فرهاکس،دوار، هیدراته، هیدراتور،گرمازا،سپراتور،هوایی،آسیاب مرتز،دوار، پیش گرمکن،بسترسیال،گاز،مایع،جامد، فن، fan فن ، سانترفیوژ،دینامیک، سیال،بی صدا بودن،silent،تهویه مطبوع،سطح مقطع،توزیع هوا،پاسکال،دبی،یاتاقان،sn،واسکازین،غبارگیر خشک،صنایع،کاشی،چینی،سیمان،فولاد، هودها،غبارخیز،شناور،سیال،فشار منفی،محفظه اصلی،اتاق کثیف،الیاف،تمیزکاری،شیر های برقی،ونتوری،موج ضربه،اگزوز، مایعات،پاک کننده،راندمان،جداسازی،رطوبت زن،اسکرابر، scrubber،سیکلون،cyclone،کم اصطحلاک ترین،متحرک سازی،هلیکال،سپراتور، کلاسیفایر،separator،دانه بندی،آلپین،سیکل هوایی،handling،نوار نقاله، belt conveyors،لاستیکی،زنجیری،رولیکی،الواتور، elvator+ پودر های دانه ایی،کلوخه ای،لوله ای،مارپیچ،فیدر،FEEDER،خط خردایش،تغذیه کل،استهلاک،سرتاسی،روتاری والو، شاتونی،نواری،تغذیه،ویبراتور،VIBRATOR،موتوژن، سیلو، هاپر، مخزن،تخلیه روانتر،آستری،لاینر،پیچ،جامبوپرکن،FILL JUMBO،بیگ بگ،جک، پنوماتیک،سکوی توزیع،موتد،گردوخاک،کیسه پرکن،BAG PACKING DIVISION، مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،کارخانجات،پودر،معدن، معادن باریت، معادن فلدسپات،معادن بنتونیت،معادن آهک،معادن فیروزه، معادن آهن،تک شیره،دو شیره،چهارشیره،توزین و دسته بندی، اتوماتیک، مکانیزه، ریزش بار،شرکت قند،کم انرژی ترین،استهلاک پایین، سهولت،تعمیر،نگهداری،آسیاب گوگرد،SULFER MILL، فضای کم،ظرفیت بالا،گاز اکسیژن،تزریق گاز،سوخت کک،جداره،کشاورزی،تبدیل کلوخه،پودر،دانه بندی،خط خردایش ، مس

ردپای ایدئولوژی ترامپ در خشونت خیابانی

1397/08/07 1702

دنیای اقتصاد : نگاهی به آمریکا در هفته‌ای که گذشت بیندازید: چهارشنبه گذشته، یک مرد سفیدپوست، با کلی سابقه خشونت و قانون‌شکنی دو مرد آفریقایی‌تبار را کشت و به‌نظر می‌رسد که این دو نفر را برای قتل به شکل تصادفی انتخاب کرده بود؛ چراکه وی نتوانسته بود خود را به یک کلیسای سیاه‌پوستان برساند.

چند روز بعد نیز مردی دستگیر شد که اتهامش ارسال بمب‌های لوله‌ای از طریق پست به دموکرات‌ها بوده و این اقدام دارای پیام تنفر از دموکرات‌ها و اقلیت‌ها است و در نهایت روز شنبه، در پیتزبورگ، یک مرد مسلح با شعارهای ضدیهودی به یک کنیسه در آمریکا حمله می‌کند و یهودیان را به رگبار می‌بندد و در پی آن ۱۱ نفر کشته می‌شوند. به گزارش سی‌ان‌ان، در این ۷۲ ساعت تنها یک چیز در جامعه آمریکایی تقسیم شده و آن نیز «تنفر» است.

در این راستا مهاجم کنیسه «درخت زندگی» در پیتزبورگ، ایالت پنسیلوانیا، رابرت باورز معرفی شده‌است؛ مردی ۴۶ساله که پیش‌تر پیام‌ها و نوشته‌های ضد یهودی نفرت‌پراکنانه‌ای در یک شبکه‌ اجتماعی منتشر کرده بود. در این ارتباط رئیس‌جمهوری آمریکا گفته به محل واقعه می‌رود. همزمان هزاران نفر به یاد قربانیان تجمع کردند. این حمله درحالی انجام‌شده که یهودیان حاضر در کنیسه در حال انجام مراسم مذهبی، در روز شنبه بودند. این حمله یکی از بدترین حملات از این دست به یهودیان در آمریکا طی سال‌های گذشته توصیف شده است. رابرت باورز، اهل پیتزبورگ، پس از کشتار داخل کنیسه با نیروهای پلیس نیز درگیر شده و هدف چند گلوله قرار گرفته‌است. با این حال او زنده و درحال‌حاضر در بیمارستان بستری ا‌ست. خبرگزاری رویترز می‌گوید این مرد دو ساعت پیش از حمله به کنیسه یهودیان در یک وب‌سایت گفت‌وگوی آنلاین به نام «گب.کام»، در مورد «هیاس» یک سازمان غیرانتفاعی که کار آن کمک به پناهجویان یهودی در آمریکا است، مطالبی کینه‌توزانه منتشر کرده بود.

او نوشته بود: «هیاس می‌خواهد مهاجمانی را به کشور ما وارد کند که مردم ما را می‌کشند. من نمی‌توانم گوشه‌ای بنشینم و شاهد قصابی مردمم باشم.» بنا بر گزارش‌ها او هنگام کشتار در کنیسه نیز شعارهای ضدیهودی سر داده‌ و گفته «همه یهودیان باید بمیرند.» وب‌سایت «گب.کام» در بیانیه‌ای گفته فورا و پس از آنکه از حساب کاربری مهاجم در این شبکه باخبر شده، با پلیس تماس گرفته و همکاری کرده ‌است. «گب.کام» خود را یک شبکه گفت‌وگوی «آزاد»، جایگزینی برای شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر معرفی می‌کند و آن‌طور که رویترز می‌گوید در میان هواداران راست افراطی شبکه‌ای محبوب و پرطرفدار است. پلیس فدرال آمریکا می‌گوید درحال‌حاضر بر این عقیده‌است که فرد مهاجم به تنهایی عمل کرده ‌است. باب جونز، مامور ویژه اف‌بی‌آی می‌گوید: هنوز انگیزه‌های فرد مهاجم به‌طور کامل مشخص نیست.

با این حال بایگانی مطالبی که باورز از ماه ژانویه تاکنون منتشر کرده فردی نژادپرست و خشمگین را نمایان می‌کند. فردی که زمانی نوشته بود «هر روز به یاد داشته باشید: هدف از گوناگونی [فرهنگی] از بین بردن افراد سفیدپوست است.»

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که با حضور ترامپ در کاخ سفید، شکاف‌های فرهنگی در این کشور افزایش پیدا کرده است. هر چند او در این چند روز سعی کرده است با شعارهای وحدت‌آفرین ماجرا را فیصله دهد. او ضمن تسلیت به خانواده قربانیان گفت که به پیتزبورگ می‌رود. دونالد ترامپ که برای شرکت در کارزار انتخاباتی میان‌دوره‌ای کنگره در ایلینوی به سر می‌برد، به خبرنگاران گفته است به محل واقعه می‌رود، هرچند جزئیات بیشتری را مطرح نکرده‌ است. او کشتار در کنیسه را اقدامی «ناشی از نفرت» نامیده، از عملکرد نیروهای پلیس ستایش کرده‌ و آن را «فوق‌العاده» توصیف کرده‌ است. ترامپ می‌گوید افرادی مانند مهاجم کنیسه پیتزبورگ باید حکم اعدام بگیرند. البته این تنها ترامپ نبود که به این حمله واکنش نشان داد. تراژدی پیتزبورگ با واکنش افراد گوناگونی مواجه شد. آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، نخست‌وزیر کانادا، رئیس‌جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در میان رهبران بین‌المللی بودند که این واقعه را محکوم و با قربانیان و بستگان آنها ابراز همدردی کرده‌اند.

روز یکشنبه هم هزاران نفر از شهروندان به یاد قربانیان در خیابان‌ها تجمع کرده و شمع روشن کردند. شماری از تجمع‌کنندگان نیز در مراسم دعا و نیایش شرکت کرده و برخی نیز برای کشته‌شدگان آواز خواندند. همچنین فرماندار دموکرات ایالت پنسیلوانیا، تام وولف، کارزار انتخاباتی خود را به حال تعلیق درآورد و در مراسم یابود شرکت کرد. دن فرنکن، یکی از نمایندگان ایالت در مجلس نمایندگان که کنیسه محل واقعه در حوزه انتخاباتی او است در زمان کشتار، در نزدیکی محل تیراندازی درحال سخنرانی بود. او گفت این حمله داغ ماندگاری برجای گذاشته‌ است. جف سشنز، دادستان کل آمریکا، نیز گفته فرد مهاجم با اتهام خشونت ناشی از نفرت روبه‌رو است و احتمال دارد به اعدام محکوم شود.

جامعه‌ای که ترک برداشته است

«۷۲ ساعت پر از تنفر» می‌تواند انتخاب درستی از کنار هم چیدن واژه‌ها برای توصیف این روزهای آمریکا باشد. ابتدا مردی به نام بوش ۵۱ ساله که قصد ورود به کلیسای سیاه‌پوستان باپتیست را داشته اما چون نتوانسته وارد کلیسا شود، وارد فروشگاهی در همان نزدیکی می‌شود و به شکل تصادفی دو سیاه‌پوست را با گلوله می‌زند. او در این ماجرا یک پیرمرد ۹۶ ساله را هدف قرار می‌دهد که قصد خرید برای نوه ۱۲ ساله‌اش را داشته که همراه وی بوده است. نفر دیگر نیز ۶۷ ساله بوده که در حال فرار از دست بوش مورد هدف قرار می‌گیرد.  گرگ فیشر، شهردار لوییس‌ویل می‌گوید: «من خسته و دل‌شکسته هستم. از این همه خشونت و ظلم به ستوه آمده‌ام.»

بوش بیماری روانی داشته و به شدت دارای گرایش‌های نژادپرستانه است. او همچنین چندین فقره پرونده در زمینه خشونت داشته است.

اما داستان جامعه بدحال آمریکا به همین ختم نمی‌شود. از روز دوشنبه هفته گذشته تا شنبه به در منزل و محل کار دموکرات‌ها، بسته‌های مشکوک پستی فرستاده می‌شد که کاشف به عمل آمد این بسته‌ها حاوی بمب‌های لوله‌ای بوده است. نخستین بمب برای جورج سوروس فرستاده می‌شود که حامی مالی دموکرات‌ها است. بعد از آن افرادی مانند باراک اوباما، هیلاری کلینتون و جو بایدن و چندین نماینده کنگره از دموکرات‌ها هدف قرار می‌گیرند. هر چند این حملات متواتر تروریستی تلفاتی نداشت اما ناظران می‌‌گویند حمله به لیبرال‌ها در دوران دونالد ترامپ شدت بیشتری یافته است.  پس از این واقعه نیز روز شنبه فاجعه حمله به کنیسه صورت می‌گیرد که با شعارهای نژادپرستانه همراه بوده است. واقعه سوم در واقع ۱۱ کشته به همراه داشته است. این حمله با واکنش فرماندار پنسیلوانیا همراه می‌شود و می‌گوید که این حملات خشونت‌آمیز و بی‌معنا چیزی نیست که آمریکایی‌ها را تعریف کند. رابرت باورز ۴۶ ساله که به‌عنوان مهاجم مسلح در این واقعه دستگیر می‌شود پیش‌تر نیز شعارهای ضدیهودی داده بود.

نیویورک‌تایمز نوشت: ترامپ درخصوص این واقعه گفته است که کل آمریکا عزادار است. او پیش‌تر نیز چنان واکنشی وحدت‌آفرین در مورد ارسال بسته‌های تهدیدآمیز داشت، اما یک روز پس از آن سخنان، لوله تفنگ خود را مجددا به سمت دموکرات‌ها گرفت و گفت که عملکرد دموکرات‌ها و رسانه‌های وابسته به آنها موجب به‌وجود آمدن چنین فجایعی می‌شود.

واشنگتن‌پست هم در گزارشی به قلم دیوید ناکامورا نوشت: سخنان نفرت‌پراکنانه ترامپ در به‌وجود آمدن این فضای سمی بی‌تاثیر نیست. به نوشته این روزنامه، ترامپ و جمهوری‌خواهان متحدش در هفته‌های گذشته با برجسته کردن مشکلات آمریکا از سوی مهاجران، به‌ویژه کاروان‌هایی که از آمریکای لاتین و مرکزی در حال حرکت به آمریکا هستند، به این تفکر دامن زدند که اقلیت‌ها در آمریکا یک خطر بالقوه به حساب می‌آیند. نتیجه چنین دیدگاهی کشتار سیاهان و یهودی‌ها در عرض یک هفته است.

با مدیریت ترامپ، مشکلات فرهنگی، نژادی و مذهبی در این کشور رشد کرده است. ترامپ جامعه آمریکا را در حالی به وحدت در برابر اقدام رخ داده در کنیسه «درخت زندگی» دعوت می‌کند که خود در سخنانش نسبت به مسائل دموگرافی، حرف‌های نفرت‌پراکنانه می‌زند و به حامیان مالی برجسته یهودی دموکرات‌ها بارها و بارها به‌طور لفظی حمله کرده است. همچنین ترامپ در سخنان خود مکررا خود را ناسیونالیست خوانده است و در سخنانش نیز از طرفداران برده‌‌ داری در جنگ‌های داخلی آمریکا حمایت کرده است.

رفتار ضدیهودی ترامپ منحصر به دوران پس از انتخابات نمی‌شود. او در سخنان خود در کارزار انتخاباتی‌اش نیز به دموکرات‌هایی که یهودی هستند نیز حمله کرده بود. در این شرایط سایر جمهوری‌خواهان نیز همنوا با ترامپ بوده‌اند. جمهوری‌خواهان نیز به تبعیت از ترامپ به یهودیان حامی مالی دموکرات‌ها چندین بار حمله کرده‌اند. به‌عنوان مثال کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان اخیرا در توییتی نوشته بود: «ما اجازه نمی‌دهیم که استایر و بلومبرگ انتخابات را ما بخرند.» به‌نظر می‌رسد ترامپ و جمهوری‌خواهان قصد دارند با برجسته کردن مشکلات فرهنگی، راه خود را برای انتخابات ۶ نوامبر هموار کنند. برخی از کارشناسان می‌گویند که راز موفقیت ترامپ در کارزارهای انتخاباتی سال ۲۰۱۶، موجب شده است که او به همان حقه قدیمی متوسل شود. چنانچه در این روزها، در جای‌جای سخنان ترامپ خطر مهاجران از خاورمیانه در سخنانش دیده می‌شود.

 

04-01


برچسب ها : ماشین سازی هادی machinery hadi industrial پودر های معدنی میکرونیزه آسیاب گوگرد صنعتی صنعت ایران ماشین سازی در ایران آسیاب ریموند آسیاب گوگرد صنعتی خط آهک هیدراته gcc pcc خط خردایش خط جیگ آبی برج پاشش خط تولید گچ سیستم انتقال مواد الواتور های تسمه ای زنجیری مارپیچ نوار حلزونی نوار نقاله فن سانترفیوژ گواهی بالانس کیسه پر کن توزین مکانیکی دیجیتال تلرانس غبارگیر خشک bag filter بگ فیلتر خیس غبارگیر آبی برج پاشش تاییدیه محیط زیست سیکلون ذرات غبار آلودگی محیط زیست فیدر سرتاسی لغزشی روتاری والو تغذیه خط بالمیل سپراتور raymond کلوخه پودر بسته بندی غربال اتوماتیک متضمن منظم روغن و برق کانی بنتونیت باریت جیلسونایت گیلسونایت سلیگافلور الوژیت منگنز هماتیت مگنت هایدنس کربنات لایمستون hopper fan raymond cyclone bag filter screw bucket elevator bag packing division connection pipe چینی گارانتی جیگ jigging مکانیزم جدایش نوسان باردهی نحوه تخلیه سرریز ته ریز کارایی عملیات کنترل سیستم سرند نگهداری ماده معدنی مخزن hutch نوسان مکانیزم پیستون دیافراگم هوای فشرده حرکت موجی تنظیم جریان خوراک دهی bendelari کانی سنگین عیارسازی رسوبات آبرفتی آسیاب آهک lime mill پخت آهک روش سنتی کوره های ابرهات فرهاکس دوار هیدراته هیدراتور گرمازا سپراتور هوایی آسیاب مرتز دوار پیش گرمکن بسترسیال گاز مایع جامد فن fan فن سانترفیوژ دینامیک سیال بی صدا بودن silent تهویه مطبوع سطح مقطع توزیع هوا پاسکال دبی یاتاقان sn واسکازین غبارگیر خشک صنایع کاشی چینی سیمان فولاد هودها غبارخیز شناور سیال فشار منفی محفظه اصلی اتاق کثیف الیاف تمیزکاری شیر های برقی ونتوری موج ضربه اگزوز مایعات پاک کننده راندمان جداسازی رطوبت زن اسکرابر scrubber سیکلون cyclone کم اصطحلاک ترین متحرک سازی هلیکال سپراتور کلاسیفایر separator دانه بندی آلپین سیکل هوایی handling نوار نقاله belt conveyors لاستیکی زنجیری رولیکی الواتور elvator پودر های دانه ایی کلوخه ای لوله ای مارپیچ فیدر feeder خط خردایش تغذیه کل استهلاک سرتاسی روتاری والو شاتونی نواری تغذیه ویبراتور vibrator موتوژن سیلو هاپر مخزن تخلیه روانتر آستری لاینر پیچ جامبوپرکن fill jumbo بیگ بگ جک پنوماتیک سکوی توزیع موتد گردوخاک کیسه پرکن bag packing division مکانیکی دیجیتال تلرانس کارخانجات پودر معدن معادن باریت معادن فلدسپات معادن بنتونیت معادن آهک معادن فیروزه معادن آهن تک شیره دو شیره چهارشیره توزین و دسته بندی اتوماتیک مکانیزه ریزش بار شرکت قند کم انرژی ترین استهلاک پایین سهولت تعمیر نگهداری آسیاب گوگرد sulfer mill فضای کم ظرفیت بالا گاز اکسیژن تزریق گاز سوخت کک جداره کشاورزی تبدیل کلوخه پودر دانه بندی خط خردایش مس
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید