-->
تیر
جنگ تجاری تاثیری بر تقاضای سنگ آهن نخواهد داشت

جنگ تجاری تاثیری بر تقاضای سنگ آهن نخواهد داشت


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، الیزابت گینز مدیرعامل گروه فورتسکیو خوش بین است که تنش ها و اختلافات تجاری چین و آمریکا هیچ تاثیری بر تقاضای سنگ آهن چین نداشته و موجب کاهش آن نشود.

وی اشاره کرده که صادرات مواد خام تولید فولاد در سال 2017 به میزان 30 درصد افت داشته است.

 وی گفته، اکثر فولاد چین در داخل این کشور مصرف شده است و آمریکا در میان 26 کشور مقصد صادرات فولاد چین، تنها یک درصد از حجم صادرات را به خود اختصاص داده بود.

 چین بازار اصلی فورتسکیو است که 50 درصد از فولاد جهان را تولید می کند و 70 درصد از تجارت جهانی سنگ آن را تشکیل می دهد.

 مدیرعامل فورتسکیو تنش تجاری را نگرانی اصلی صنعت فولاد و سنگ آهن برشمرده و گفته، دوران طولانی جنگ های تجاری برای رشد اقتصاد جهان مطلوب نبوده و در بازارهای ارز و قیمت های سوخت اثرگذار بوده است.

 البته انتظار نمی رود تقاضا در کوتاه مدت تضعیف شود و در نتیجه در این مدت این شرکت به دنبال کاهش هزینه ها از طریق نواوری و اتوماسیون ادامه خواهد داد.

 فورتسکیو توانسته تاکنون بهای تمام شده تولیداتش را به 12.36 دلار برساند اما پیش بینی کرده تا سال 2019 این عدد را بین 12 تا 13 دلار حفظ نماید.

 این شرکت نخستین ناوگان حمل مستقل را از یکی از مراکز خود به سمت پیلبارا که یکی از مراکز اصلی صادرات سنگ آهن جهان است راه اندازی کرده است.

 مدیرعامل فورتسکیو در خاتمه گفته برای استرالیا و اقتصاد این کشور مهم است که از طریق ایجاد قدرت رقابت با جهان رقابت نماید.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)