-->
خرداد
تحریم روند اجرای طرح های توسعه گل گهر را متوقف نخواهد کرد/ واحد ذوب جهان فولاد تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید

تحریم روند اجرای طرح های توسعه گل گهر را متوقف نخواهد کرد/ واحد ذوب جهان فولاد تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، سهم شرکت صنعتی و معدنی گلگهر «کگل» از جمله سهم هایی بوده که در سال جاری رشد قیمت چشمگیری داشته و بازدهی مناسبی برای سهامداران خود به ارمغان آورده است. این شرکت در دوره 6 ماهه نخست امسال با جهش 142 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل سود خالص 16831 میلیارد ریالی محقق ساخته و در حال حاضر طرح های توسعه متعددی در دست انجام دارد که در صورت بهره برداری از آنها، اتفاقات مثبتی در سرنوشت «کگل» رقم خواهد خورد. اما با توجه به اینکه این شرکت جهت اجرای طرح های توسعه خود نیاز به واردات ماشین آلات و تجهیزات دارد و همچنین گفته می شود شرکت مترصد دریافت تسهیلات یک میلیارد دلاری از یک بانک اتریشی بوده تا طرح های توسعه را پیش برد؛ احتمالا به سبب تحریم ها دچار مشکلاتی خواهد شد.
ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در این خصوص بیان کرد: تاثیر تحریم ها اصلا قابل پیش بینی نیست و نمی توان گفت آیا تحریم ها روند واردات ماشین آلات و تجهیزات را تحت تاثیر قرار خواهد داد یا خیر؛ اما به طور قطع روند اجرای طرح های توسعه متوقف نشده و در بدترین حالت فقط ممکن است روند انجام کار با کمی تاخیر مواجه شود.
وی در رابطه با طرح هایی که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: طرح ذوب یک میلیون تنی جهان فولاد ظرف یکی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. پروژه های متعدد دیگری هم در دست اجرا وجود دارد که به تدریج وارد مدار تولید خواهند شد. شاید تحریم ها مشکلاتی به همراه داشته باشد؛ ولی راهکارهایی اندیشیده شده و از این بحران گذر خواهیم کرد.
تقی زاده در خاتمه تصریح کرد: به نظر می رسد سال آینده به لحاظ سودآوری وضعیت مطلوبی پیش رو داشته باشیم؛ اما به هر حال شرایط طوری نیست که بتوان با قاطعیت آینده را پیش بینی کرد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)