-->
مرداد
اکتشاف اصلی ترین مقوله بخش معدن و برنامه های ایمیدرو است/ برنامه های اکتشافی با شتاب بیشتری دنبال می شود

اکتشاف اصلی ترین مقوله بخش معدن و برنامه های ایمیدرو است/ برنامه های اکتشافی با شتاب بیشتری دنبال می شود


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، جمشید ملارحمان در آیین معارفه خود که با حضور جمعی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران شرکت های معدنی برگزار شد، افزود: اکتشاف از اساسی ترین مقوله های بخش معدن کشور است که به طور حتم در شمار برنامه های ایمیدرو قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برنامه های اکتشافی با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد، گفت: در دستیابی به اهداف بخش معدن و صنایع معدنی از سرمایه های ایمیدرو، شرکت ها و به ویژه تشکل ها بهره خواهیم برد.

ملارحمان ضمن اشاره به تشکیل اتاق فکر به منظور اعتلا و توسعه این بخش افزود: حذف بروکراسی های پیچیده در ایمیدرو از دیگر برنامه های سازمان خواهد بود که بی شک، فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی در این حوزه را تسهیل خواهد کرد.

سرپرست هیئت عامل ایمیدرو در تشریح دیگر برنامه خود در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد: موضوع پژوهش و بهرمندی از ظرفیت های علمی و دانشگاهی محور ما در برنامه ریزی های سازمانی خواهد بود و به طور حتم دستیابی به این مهم، بدون حذف بروکراسی ها محقق نخواهد شد.

ملارحمان با تاکید بر برنامه ریزی برای تحقق اهداف مورد نظر در نقشه راه معدن و صنایع معدنی کشور اظهار کرد: در طول مسئولیت خود در ایمیدرو تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از سرمایه های انسانی، نقشه راه معدن و صنایع معدنی را محور برنامه های خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: از مقام عالی وزارت به سبب اعتماد به اینجانب کمال تشکر را دارم و امیدوارم در طول خدمت در ایمیدرو با استفاده از تمام ظرفیت ها گام های موثری را در خدمت و توسعه کشور برداریم.

جعفر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم معارفه سرپرست ایمیدرو با بیان اینکه هیچ تحریمی نمی تواند فعالیت بخش معدن را متوقف کند گفت: بخش معدن و صنایع معدنی در دوره های نخست و فعلی تحریم، کمترین صدمه را دیده است. این در حالی است که هیچ تحریمی نمی تواند فعالیت بخش معدن را متوقف کند اما ممکن است آن را کند سازد.

وی در عین حال تاکید کرد: البته باید خود را برای شرایط جدید آماده کنیم و مسوولان نحوه مدیریت را تغییر دهند تا بتوانیم از تحریم ها موفق بیرون آییم.

وی ادامه داد: طی 6 ماهه نخست امسال، برخلاف انتظار برخی، صادرات فولاد از نظر وزنی 11 درصد و از نظر ارزشی 23 درصد رشد یافت به طوری که طی این مدت، یک میلیارد و 600 میلیون دلار افزایش صادرات داشتیم. بخش های دیگر این بخش نیز با افزایش رشد مواجه بوده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزرات صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: اکنون به رغم وجود تحریم ها، حدود 100 میلیون تن پروژه فولاد در حال اجراست که بخشی از آن توسط ایمیدرو و بخشی دیگر توسط بخش خصوصی انجام می شود.

وی با مقایسه فعالیت ها نسبت به سال 92 گفت: زنجیره فولاد در آن سال120 میلیون تن بود که امروزه به 205 میلیون تن رسیده است. به گفته معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، با وارد شدن 100 میلیون تن ظرفیت در حال اجرا به اقتصاد کشور، وضعیت صنعت بهتر خواهد شد.

سرقینی اذعان کرد: طی سال های فعالیت دولت تدبیر و امید، بیشتر پروژه های بزرگ افتتاح شده مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی بوده است. از جمله این موارد، تکمیل زنجیره فولاد بوده که حاصل زحمات مجموعه ایمیدرو و بخش خصوصی بوده است.

وی ادامه داد: بخش معدن و صنایع معدنی، اهمیت زیادی برای توسعه اقتصاد دارد و باید تلاش کنیم در خور انتظارات دولت و ملت کار کنیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزرات صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این وزارتخانه مطالبات زیادی از ایمیدرو دارد، اظهار کرد: در بخش فولاد 7 طرح استانی به صورت کامل به بهره برداری نرسیده است. پروژه هایی نظیر نفلین سینیت، بوکسیت گینه و تولید پودر آلومینا سال هاست در حال اجراست و این ها ما را آزار می دهد.

وی ادامه داد: البته طی این سال ها، کارهای خوبی در ایمیدرو انجام شده است. به عنوان مثال، نمی توانیم اکتشافات انجام شده را که ایمیدرو آن را سروسامان داده، نادیده گرفت. این روند باید به صورت ویژه ادامه یابد. نقشه راه معدن و صنایع معدنی نیز -که حاصل کار بخش خصوصی، خصولتی و دولتی است- ابلاغ شده است.

سرقینی با اشاره به سرپرست جدید ایمیدرو گفت: آقای ملارحمان یک فرد معدنی است و از ابتدا کار خود با معدن شروع کرده و از سال دوم تاسیس ایمیدرو، در این سازمان مشغول به کار شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم ایشان منشا خدمات موثری باشند و انشاءالله در جمع بندی وزیر صنعت، معدن و تجارت، سکاندار هیات عامل ایمیدرو شود.

افشار فتح الهی، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزرات صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: اثرگذاری و خوشنامی ایمیدرو در حدی است که توان فنی و کارشناسی موجود به شکلی جلو رفته که در هر نقطه از کشور، بخش خصوصی ترغیب و اعتماد آن جلب شده است. از همین رو باید از این ظرفیت به نحو شایسته و کافی استفاده شود.

وی ادامه داد: از زحمات آقای کرباسیان به عنوان یکی از مدیران توانمند کشور که در دوره فعالیت خود، خدمات شایسته و اثرات ماندگاری داشته است، تشکر می شود.

فتح اللهی گفت: به آقای ملارحمان به دلیل قبول مسئولیت در این شرایط خاص، تبریک می گویم.در انتهای این مراسم اعطاى حکم سرپرست ایمیدرو به جمشید ملارحمان اعطا شد.

در انتهای این مراسم اعطاى حکم سرپرست ایمیدرو به جمشید ملارحمان اعطا شد. 

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)