-->
خرداد
روند نزولی قیمت سنگ آهن ادامه دارد/ برای اولین بار اعلام قیمت سنگ آهن فاین 65 درصد در بورس سنگاپور از سوم دسامبر (12 آذر)

روند نزولی قیمت سنگ آهن ادامه دارد/ برای اولین بار اعلام قیمت سنگ آهن فاین 65 درصد در بورس سنگاپور از سوم دسامبر (12 آذر)


زمان مطالعه : 4 دقیقه

کوان جعفری طهرانی در گفت و گو با معدن نیوز درباره مسائل و سئوالات مطرح شده در پنل دوم کنفرانس تجارت فولاد و‌ مواد خام آسیا گفت: در این پنل سه سئوال مطرح شد. اولین سئوال این بود که با توجه به اعلام قیمت سنگ آهن فاین 65 درصد برای نخستین بار و به دلیل اشتیاق و استقبال چینی ها و بازار چین، از دوشنبه سوم دسامبر در بورس سنگاپور این اتفاق بر بازار سنگ آهن چه تاثیری خواهد داشت؟
وی افزود: تاکنون تنها قیمت عیار 62 درصد فاین و 65 کنسانتره اعلام می شد. این مسئله باعث خواهد شد از این پس قیمت سنگ آهن های فاین پرعیار از 63 درصد تا 65 درصد مطرح گردد. بدیهی است با اعلام شاخص جدید فاین 65% بتدریج شاخص پلتس 62% حذف خواهد شد. البته این خبر خوبی برای صادرکنندگان ایرانی نیست چون کلا سنگ آهن فاین با عیار بالای 63 درصد بندرت در کشور موجود است.
جعفری طهرانی که سخنران کلیدی افتتاح کننده این کنفرانس بود درخصوص سوال دوم گفت: سوال بعدی تاثیر ناخالصی ها بر قیمت سنگ آهن بود که در پاسخ مطرح شد، اگرچه آلومینا (Al2O3) و سیلیکا (SiO2) همچنان به عنوان ناخالصی های تاثیرگذار بر قیمت سنگ آهن مطرح است اما در پنل اعلام نمودم که الکالیز K2O و Na2O نیز به زودی و از سال 2019 به عنوان پارامتر های تاثیرگذار مطرح خواهد شد و به آنها بتدریج جریمه وضع خواهد گردید. 
وی درباره سوال سوم نیز اظهار داشت: سوال سوم پیش بینی روند قیمت سنگ آهن بود که نمایندگان آنگلو آمریکن برزیل و ترافیک گوآرا سوئیس اظهار نظر نکردند اما بنده اعلام کردم قیمت ها روند نزولی دارد و این روند در دسامبر نیز ادامه خواهد یافت. با این حال پیش بینی من این است که قیمت ها در ژانویه بهبود یابد و بهترین قیمت در اواخر فوریه و اوایل ماه مارس 2019 خواهد بود که سطح قیمت ها به نرخ های نزدیک اکتبر گذشته باز خواهد گشت.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)