:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

هوای تازه در بورس تهران؟

ماشین سازی هادی،Machinery Hadi، industrial، پودر های معدنی، میکرونیزه، آسیاب گوگرد، صنعتی، صنعت ایران، ماشین سازی در ایران، آسیاب ریموند،  آسیاب گوگرد صنعتی، خط آهک هیدراته، GCC،PCC، خط خردایش، خط جیگ آبی، برج پاشش، خط تولید گچ،  سیستم انتقال مواد، الواتور های تسمه ای، زنجیری، مارپیچ،نوار حلزونی،نوار نقاله،فن سانترفیوژ،گواهی بالانس،کیسه پر کن،توزین مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،غبارگیر خشک،Bag filter، بگ فیلتر، خیس، غبارگیر آبی، برج پاشش، تاییدیه محیط زیست، سیکلون،ذرات،غبار،آلودگی،محیط زیست،فیدر،سرتاسی،لغزشی،روتاری والو، تغذیه،خط بالمیل،سپراتور،raymond، کلوخه، پودر،بسته بندی، غربال،اتوماتیک، متضمن، منظم،روغن و برق،کانی،بنتونیت،باریت،جیلسونایت،گیلسونایت،سلیگافلور، الوژیت، منگنز،هماتیت، مگنت،هایدنس،کربنات،لایمستون،hopper،fan Raymond،cyclone،bag filter،screw،bucket elevator،bag packing division،connection pipe،چینی،گارانتی،جیگ،jigging،مکانیزم،جدایش،نوسان، باردهی،نحوه تخلیه،سرریز،ته ریز،کارایی،عملیات،کنترل سیستم،سرند،نگهداری،ماده معدنی، مخزن،hutch،نوسان،مکانیزم، پیستون،دیافراگم، هوای فشرده،حرکت موجی،تنظیم جریان،خوراک دهی،bendelari،کانی سنگین،عیارسازی،رسوبات آبرفتی،آسیاب آهک،lime mill،پخت آهک،روش سنتی،کوره های ابرهات، فرهاکس،دوار، هیدراته، هیدراتور،گرمازا،سپراتور،هوایی،آسیاب مرتز،دوار، پیش گرمکن،بسترسیال،گاز،مایع،جامد، فن، fan فن ، سانترفیوژ،دینامیک، سیال،بی صدا بودن،silent،تهویه مطبوع،سطح مقطع،توزیع هوا،پاسکال،دبی،یاتاقان،sn،واسکازین،غبارگیر خشک،صنایع،کاشی،چینی،سیمان،فولاد، هودها،غبارخیز،شناور،سیال،فشار منفی،محفظه اصلی،اتاق کثیف،الیاف،تمیزکاری،شیر های برقی،ونتوری،موج ضربه،اگزوز، مایعات،پاک کننده،راندمان،جداسازی،رطوبت زن،اسکرابر، scrubber،سیکلون،cyclone،کم اصطحلاک ترین،متحرک سازی،هلیکال،سپراتور، کلاسیفایر،separator،دانه بندی،آلپین،سیکل هوایی،handling،نوار نقاله، belt conveyors،لاستیکی،زنجیری،رولیکی،الواتور، elvator+ پودر های دانه ایی،کلوخه ای،لوله ای،مارپیچ،فیدر،FEEDER،خط خردایش،تغذیه کل،استهلاک،سرتاسی،روتاری والو، شاتونی،نواری،تغذیه،ویبراتور،VIBRATOR،موتوژن، سیلو، هاپر، مخزن،تخلیه روانتر،آستری،لاینر،پیچ،جامبوپرکن،FILL JUMBO،بیگ بگ،جک، پنوماتیک،سکوی توزیع،موتد،گردوخاک،کیسه پرکن،BAG PACKING DIVISION، مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،کارخانجات،پودر،معدن، معادن باریت، معادن فلدسپات،معادن بنتونیت،معادن آهک،معادن فیروزه، معادن آهن،تک شیره،دو شیره،چهارشیره،توزین و دسته بندی، اتوماتیک، مکانیزه، ریزش بار،شرکت قند،کم انرژی ترین،استهلاک پایین، سهولت،تعمیر،نگهداری،آسیاب گوگرد،SULFER MILL، فضای کم،ظرفیت بالا،گاز اکسیژن،تزریق گاز،سوخت کک،جداره،کشاورزی،تبدیل کلوخه،پودر،دانه بندی،خط خردایش ، مس

هوای تازه در بورس تهران؟

1397/09/12 1717

خودنمایی مرزهای حمایتی

دیروز شاخص سهام بیش از ۳ هزار واحد از افت خود را جبران کرد و ضمن بیشترین بازدهی در یک‌ونیم ماه اخیر، توانست کانال ۱۶۰ هزار واحدی را باز پس بگیرد. ریزش‌های دسته‌جمعی طی روزهای اخیر سبب شد تا قیمت بسیاری از سهم‌ها به سطوح جذابی برسند و انگیزه را برای رشد تقاضا قوت ببخشند. «دنیای‌اقتصاد» هم در گزارش روز شنبه خود به «مرزهای حمایتی در بورس تهران» پرداخت و ضمن تاکید بر تفاوت سودآوری در صنایع و بنگاه‌های مختلف، عملکرد قابل‌قبول اغلب شرکت‌ها را عامل حمایت از قیمت‌ها عنوان کرد. با این حال، روز شنبه شاهد غفلت فعالان بورسی از متغیرهای مثبت موثر بر سهام و افت قیمت‌ها در جریان جمعی بودیم. قرار گرفتن در وضعیتی خطیر از حیث ریسک‌های جهانی، جریان عرضه را که عمدتا معطوف به صنایع وابسته به بازارهای جهانی بود، شدت بخشید و از آنجا که بخش عمده‌ای از ارزش بازار در اختیار این دسته از سهم‌هاست، طبیعی بود که فضای منفی به کل بازار سرایت کند.ترس از تداوم جنگ تجاری و ادامه روند نزولی قیمت در بازارهای کالایی جهان چنان سایه‌ سنگینی بر معاملات کم‌عمق بورس تهران افکنده بود که امکان هر‌گونه رفتار منطقی در بین عموم سرمایه‌گذاران از دست رفته به‌نظر می‌رسید. بنابراین از آنجا که عوامل بیرونی در ریزش قیمت‌ها نقش عمده‌ای داشتند، بازار ناامیدانه چشم به تغییرات در تحولات بازار جهانی دوخته بود.

چراغ‌های سبز توافق

شامگاه گذشته شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین و همتای آمریکایی‌اش، دونالد ترامپ در حاشیه نشست سران ۲۰ قدرت برتر اقتصادی، طی دیداری حساس در آرژانتین توافق کردند تا پس از ماه‌ها جنگ تجاری، آتش‌بسی ۹۰ روزه اعلام کنند. در همین راستا،کاخ سفید اعلام کرد، روسای جمهوری دو کشور توافق کردند که وضع تعرفه‌های جدید را موقتا متوقف کرده و برای رسیدن به یک توافق تجاری تازه طی ۹۰ روز تلاش کنند. جنگ تجاری بین ایالات‌متحده و چین مهم‌ترین‌ علت ریزش قیمت در بازارهای سهام و کالایی جهان بود. حال با رفع تنش بین این دو قدرت اثرگذار اقتصادی، پیش‌بینی می‌شود که بازارهای جهانی تحت‌تاثیر قرار گیرند و با گشایش دروازه‌های امید، قیمت‌ها در پی رشد تقاضا بهبود پیدا کنند. بنابراین، بازگشایی بازارها در معاملات امروز حائز اهمیت بسیاری است و با توجه به نتایج مثبت در گفت‌وگوی سران دو کشور مزبور باید به انتظار رشد قیمت‌ها نشست.

دو نگاه به بازارها

البته رشد مورد انتظار قیمت در پی توافقات چین و آمریکا با تردیدهایی هم روبه‌رو است. شاید یکی از مهم‌ترین‌ پرسش‌های فعالانبورس تهران هم سرنوشت قیمت کالاها در بازارهای جهانی در عصر پساتوافق باشد. در این شرایط برخی از موسسات مالی بین‌المللی معتقدند که ریزش‌های اخیر اولین نشانه‌های ورود به دوره طولانی‌تری از رکود در اقتصاد جهانی است. این گروه با اتکا به وضعیت خطیر بازارهای بدهی و پیشی گرفتن شدید بخش مالی از بخش واقعی اقتصاد جهانی نسبت به آینده بازارها هشدار می‌‌دهند. بر اساس مستندات این رویکرد، میزان بدهی جهانی از رکورد خود در سال ۲۰۰۷ بالاتر رفته است. از طرفی، جنگ تجاری تسهیلگر ورود به چرخه رکود شد که بخشی از آن در ریزش‌های اخیر شاخص‌های سهام و کالایی انعکاس پیدا کرد. در نقطه مقابل، برخی از تحلیلگران با نظر رفع تنش‌های تجاری امکان بازگشت قیمت کالاها -نفت و فلزات- را دور از دسترس نمی‌دانند و روند قیمت‌ها را در میان‌مدت مثبت ارزیابی می‌کنند. حال باید دید در جدال این دو نگاه، کدام یک تصویر واقعی‌تری از آینده دارند.

نفت در انتظار نشست اوپک

اهالی بورس تهران به خوبی می‌دانند که افت شدید بهای نفت نقش مهمی در ریزش‌های اخیر شاخص بورس تهران داشته است. حال نگاه بورسی‌ها به تحولات پس از دیدار سران قدرت‌های اقتصادی در آرژانتین و توافق برای بهبود روابط تجاری، به خودنمایی قدرت‌های نفتی در نشست پیش‌روی اوپک و متحدانش در حمایت از قیمت‌های نفت دوخته شده است. این نشست قرار است ششم دسامبر برگزار شود. سیگنال‌های ارسالی طرف‌های ذی‌نفع نشان‌دهنده عزم این نهاد برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت است. اظهارات اعضای کمیسیون اقتصادی اوپک در کنار روابط «گرم و‌ صمیمانه» روسیه و عربستان به‌عنوان اضلاع مهم این نشست هم حاکی از اجماع بر سر حمایت از قیمت‌ها از مجرای کاهش عرضه است. کمیته مشاوران اوپک به وزیران نفت کشورهای عضو پیشنهاد کرده است، این سازمان تولید روزانه نفت خود را یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نسبت به ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش دهد تا بتواند عرضه و تقاضای نفت در سال آینده میلادی را دوباره متوازن کند.

حضور سرمایه‌های خرد در جبهه خرید

پس از یک هفته فروش بی‌وقفه سهام از سوی سهامداران حقیقی، امیدواری به بهبود وضعیت بازارهای جهانی این گروه از فعالان را به تحرک بیشتر در جبهه خرید ترغیب کرد. فعالان حقیقی در هفته‌های اخیر به دلایل یادشده عمدتا فروشنده سهم بوده‌اند. به عبارت دیگر، نگرانی از تداوم و تشدید جنگ تجاری و روند نزولی قیمت کالاها در بازار جهانی سرمایه‌های خرد را وادار به خروج از جریان معاملات سهام کرد؛ فرآیندی که در نبود فضای تحلیلی در بین اهالی بورسی به ریزش‌های اخیر سهام دامن زد. از آنجا که خروج سرمایه‌های خرد عمدتا با محرک‌های بیرونی نظیر تحریم‌ها و ریزش‌های جهانی صورت گرفت، طبیعتا تغییر در این معادلات می‌توانست ورود مجدد سرمایه به جریان سهام را در پی داشته باشد. از این منظر، امید به بهبود روابط تجاری بین چین و آمریکا را باید بن‌مایه رشد تقاضا و تقویت خالص خرید سهامداران حقیقی در معاملات بورس تهران عنوان کرد. توزیع متوازن نقدینگی در گروه‌های مختلف در معاملات دیروز شاهد این مدعاست. در واقع در شرایطی که عاملی کلان بر کل بازار اثرگذار است، تقاضای عمومی بهای بیشتر سهم‌ها را به سمت بالا هدایت می‌کند.

اما نمی‌توان از رگه‌های هیجانی این رفتار هم چشم پوشید. دیروز بیش از ۲۰۰ نماد بورسی (معادل ۶۵ درصد تعداد نمادها) در پایان معاملات با رشد قیمت پایانی سهم مواجه شدند و ۴۰ نماد هم با صف خرید به کار خود پایان دادند. چنان که ملاحظه می‌شود تاثیر خوش‌بینانه رفع موقت تنش‌های تجاری در کل بازار اثر گذار بوده است؛ به‌طوری که گروه‌های غیرمرتبط با تحولات جهانی هم جزو صنایعی بودند که با اقبال مطلوبی از سوی سهامداران خرد مواجه شدند. اما واقعیت این است که حرکت‌های گروهی - چه صعودی و چه نزولی- همواره با چاشنی هیجان توام بوده است. یکی از ویژگی‌های‌ خطرخیز حرکت‌های گروهی در بازار، فقدان تحلیل نسبت به سودآوری سهم و در نتیجه تقلید کورکورانه از تحرکات دیگر سرمایه‌گذاران است که فرجام مطلوبی برای اغلب بورس‌بازان-به‌ویژه تازه‌واردها- در پی نخواهد داشت.

روز خوش صنایع بزرگ

شاخص ۲۹ صنعت از صنایع ۳۸ گانه بورسی تهران در معاملات دیروز افزایش یافت. چنان که انتظار می‌رفت سهام صنایع اصلی با استقبال چشمگیر سهامداران خرد مواجه شد و بسیاری از سهم‌های متعلق به این گروه‌ها صف طولانی خرید را تجربه کردند. بررسی میزان تقاضا در صنایع بورسی در معاملات دیروز نشان می‌دهد که سهامداران حقیقی بیشتر در صنایع کالایی خریدار بوده‌اند تا فروشنده. گروه پالایشی بورس تهران در این روز گوی سبقت را در رشد قیمت از بقیه ربود و ضمن جذب سرمایه‌های خرد، صدرنشین فهرست صنایع با بیشترین میانگین رشد روزانه شد. شاخص این گروه در پایان معاملات دیروز ۲/ ۴ درصد رشد کرد. متوسط قیمت در صنعت فلزات هم روز گذشته بیش از ۳‌درصد افزایش یافت. معدنی‌ها ۷/ ۲ درصد و پتروشیمی‌ها هم رشد ۶/ ۱ درصدی را تجربه کردند. افزون بر گروه لاستیک که رشد بالای ۳ درصدی داشت، متوسط قیمت در گروه خودرو نیز با رشد چشمگیر تقاضا ۴/ ۳ درصد مواجه شد.

 


برچسب ها : ماشین سازی هادی machinery hadi industrial پودر های معدنی میکرونیزه آسیاب گوگرد صنعتی صنعت ایران ماشین سازی در ایران آسیاب ریموند آسیاب گوگرد صنعتی خط آهک هیدراته gcc pcc خط خردایش خط جیگ آبی برج پاشش خط تولید گچ سیستم انتقال مواد الواتور های تسمه ای زنجیری مارپیچ نوار حلزونی نوار نقاله فن سانترفیوژ گواهی بالانس کیسه پر کن توزین مکانیکی دیجیتال تلرانس غبارگیر خشک bag filter بگ فیلتر خیس غبارگیر آبی برج پاشش تاییدیه محیط زیست سیکلون ذرات غبار آلودگی محیط زیست فیدر سرتاسی لغزشی روتاری والو تغذیه خط بالمیل سپراتور raymond کلوخه پودر بسته بندی غربال اتوماتیک متضمن منظم روغن و برق کانی بنتونیت باریت جیلسونایت گیلسونایت سلیگافلور الوژیت منگنز هماتیت مگنت هایدنس کربنات لایمستون hopper fan raymond cyclone bag filter screw bucket elevator bag packing division connection pipe چینی گارانتی جیگ jigging مکانیزم جدایش نوسان باردهی نحوه تخلیه سرریز ته ریز کارایی عملیات کنترل سیستم سرند نگهداری ماده معدنی مخزن hutch نوسان مکانیزم پیستون دیافراگم هوای فشرده حرکت موجی تنظیم جریان خوراک دهی bendelari کانی سنگین عیارسازی رسوبات آبرفتی آسیاب آهک lime mill پخت آهک روش سنتی کوره های ابرهات فرهاکس دوار هیدراته هیدراتور گرمازا سپراتور هوایی آسیاب مرتز دوار پیش گرمکن بسترسیال گاز مایع جامد فن fan فن سانترفیوژ دینامیک سیال بی صدا بودن silent تهویه مطبوع سطح مقطع توزیع هوا پاسکال دبی یاتاقان sn واسکازین غبارگیر خشک صنایع کاشی چینی سیمان فولاد هودها غبارخیز شناور سیال فشار منفی محفظه اصلی اتاق کثیف الیاف تمیزکاری شیر های برقی ونتوری موج ضربه اگزوز مایعات پاک کننده راندمان جداسازی رطوبت زن اسکرابر scrubber سیکلون cyclone کم اصطحلاک ترین متحرک سازی هلیکال سپراتور کلاسیفایر separator دانه بندی آلپین سیکل هوایی handling نوار نقاله belt conveyors لاستیکی زنجیری رولیکی الواتور elvator پودر های دانه ایی کلوخه ای لوله ای مارپیچ فیدر feeder خط خردایش تغذیه کل استهلاک سرتاسی روتاری والو شاتونی نواری تغذیه ویبراتور vibrator موتوژن سیلو هاپر مخزن تخلیه روانتر آستری لاینر پیچ جامبوپرکن fill jumbo بیگ بگ جک پنوماتیک سکوی توزیع موتد گردوخاک کیسه پرکن bag packing division مکانیکی دیجیتال تلرانس کارخانجات پودر معدن معادن باریت معادن فلدسپات معادن بنتونیت معادن آهک معادن فیروزه معادن آهن تک شیره دو شیره چهارشیره توزین و دسته بندی اتوماتیک مکانیزه ریزش بار شرکت قند کم انرژی ترین استهلاک پایین سهولت تعمیر نگهداری آسیاب گوگرد sulfer mill فضای کم ظرفیت بالا گاز اکسیژن تزریق گاز سوخت کک جداره کشاورزی تبدیل کلوخه پودر دانه بندی خط خردایش مس
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید