-->
خرداد
بیلت در هفته جاری چه روندی را پیش می گیرد؟

بیلت در هفته جاری چه روندی را پیش می گیرد؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، مازاد عرضه نسبت به تقاضا و کاهش قیمت ها توسط چینی ها، از دلایل اصلی افت قیمت محصولات فولادی است.
افت تقاضا برای میلگرد صادراتی ترکیه و احتمال وضع تعرفه برای بیلت وارداتی به مصر در این هفته، بر بازار تاثیر گذار خواهد بود هر چند بهای قراضه وارداتی 80:20 به ترکیه به روند نزولی خود در نوامبر ادامه داده بود و به 300 دلار CFR رسیده بود.

اکثر خریداران منتظر ثبات قیمت ها در چین هستند و به دلیل نگرانی از کاهش بیشتر، خرید نمی کنند. چین اخیرا بیلت صادراتی را 460 دلار CFR عمان پیشنهاد داده است.
عربستان سعودی بهای میلگرد را 539 تا 549 دلار در بازار داخل حفظ کرده و چند محموله به لبنان به قیمت 510 تا 515 دلار فوب جده برای تحویل در ماه ژانویه فروخته است. 
همچنین عربستان 5 هزار تن میلگرد در 517 دلار فوب جده به میانمار صادر کرده ولی با توجه به افت قیمت چین، در صادرات به جنوب شرق آسیا موفق نبود.
قیمت میلگرد در GCC نزولی بود و امارات استیل، عملکرد را 549 دلار درب کارخانه تحویل می دهد و به عمان 1940 درهم در تن فروخته است در حالیکه قیمت میلگرد برای خریدار نهایی در عمان حدود 2000 درهم در تن خواهد بود.
میلگرد فوب CIS با 15 دلار افت به 487 دلار رسیده و تقاضا اندک است.
اسلب نیز با افت تقاضای فصلی و روند نزولی قیمت مواجه است و شاخص فوب دریای سیاه 430 دلار بود اما خریداران به دنبال قیمت 420 دلار فوب هستند البته کاهش بیشتر برای تحویل فوریه مورد انتظار است.
چدن BPI توسط CIS حدود 365 دلار در تن فوب پیشنهاد می شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)