-->
فروردین
تولید نزدیک به 119 هزار تن مس محتوی معدنی در مجتمع مس سرچشمه از ابتدای سال جاری تاکنون

تولید نزدیک به 119 هزار تن مس محتوی معدنی در مجتمع مس سرچشمه از ابتدای سال جاری تاکنون


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با حضور «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و همچنین مدیران ارشد امورهای تولیدی مجتمع مس سرچشمه برگزار شد.
بر اساس گزارش تولید مجتمع مس سرچشمه که در جلسه این مجتمع مورد بررسی قرار گرفت از ابتدای سال جاری تاکنون کل استخراج معدن مس سرچشمه 63میلیون و 405 هزار تن تن بوده است که در حدود 20 درصد از برنامه جلوتر است. همچنین طی این بازه زمانی سولفور استخراجی معدن مس سرچشمه 20، میلیون و 764 هزار تن بوده است که درمجموع نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده در حدود 3 درصد پیشرفت داشته است.
بررسی برنامه تولیدی مجتمع مس شهربابک نشان می‌دهد که سنگ سولفور مصرفی تغلیظ از ابتدای سال 97 تاکنون 20 میلیون و 589 هزار تن بوده است که 2درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال 97 رشد مصرف داشته است.
بر اساس گزارش ارائه‌شده ازسوی امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه، مس محتوی کنسانتره کارخانه‌های تغلیظ این مجتمع تا دهم آذرماه امسال 116 هزار و 534تن بوده است که 3 درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال جاری رشد تولید داشته است.
از ابتدای سال جاری تاکنون کاتد تولیدی لیچینگ میدوک 4565 تن بوده است که بر این اساس، مجموع مس محتوی معدنی مجتمع مس سرچشمه (کاتد تولیدی لیچینگ+ مس محتوی کنسانتره) از ابتدای سال جاری تاکنون 118 هزار و 991 تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال 97 رشد 2 درصدی داشته است.
از ابتدای سال جاری تاکنون آند تولید کارخانه ذوب سرچشمه 135 هزار و 198 تن بوده است. بر اساس این میزان آند تولیدی؛ پالایشگاه سرچشمه موفق به تولید 96 هزار 100 تن کاتد شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده رشد 6/5درصدی داشته است.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)