:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

صدرنشینان لیگ صادرات صنعتی

ماشین سازی هادی،Machinery Hadi، industrial، پودر های معدنی، میکرونیزه، آسیاب گوگرد، صنعتی، صنعت ایران، ماشین سازی در ایران، آسیاب ریموند،  آسیاب گوگرد صنعتی، خط آهک هیدراته، GCC،PCC، خط خردایش، خط جیگ آبی، برج پاشش، خط تولید گچ،  سیستم انتقال مواد، الواتور های تسمه ای، زنجیری، مارپیچ،نوار حلزونی،نوار نقاله،فن سانترفیوژ،گواهی بالانس،کیسه پر کن،توزین مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،غبارگیر خشک،Bag filter، بگ فیلتر، خیس، غبارگیر آبی، برج پاشش، تاییدیه محیط زیست، سیکلون،ذرات،غبار،آلودگی،محیط زیست،فیدر،سرتاسی،لغزشی،روتاری والو، تغذیه،خط بالمیل،سپراتور،raymond، کلوخه، پودر،بسته بندی، غربال،اتوماتیک، متضمن، منظم،روغن و برق،کانی،بنتونیت،باریت،جیلسونایت،گیلسونایت،سلیگافلور، الوژیت، منگنز،هماتیت، مگنت،هایدنس،کربنات،لایمستون،hopper،fan Raymond،cyclone،bag filter،screw،bucket elevator،bag packing division،connection pipe،چینی،گارانتی،جیگ،jigging،مکانیزم،جدایش،نوسان، باردهی،نحوه تخلیه،سرریز،ته ریز،کارایی،عملیات،کنترل سیستم،سرند،نگهداری،ماده معدنی، مخزن،hutch،نوسان،مکانیزم، پیستون،دیافراگم، هوای فشرده،حرکت موجی،تنظیم جریان،خوراک دهی،bendelari،کانی سنگین،عیارسازی،رسوبات آبرفتی،آسیاب آهک،lime mill،پخت آهک،روش سنتی،کوره های ابرهات، فرهاکس،دوار، هیدراته، هیدراتور،گرمازا،سپراتور،هوایی،آسیاب مرتز،دوار، پیش گرمکن،بسترسیال،گاز،مایع،جامد، فن، fan فن ، سانترفیوژ،دینامیک، سیال،بی صدا بودن،silent،تهویه مطبوع،سطح مقطع،توزیع هوا،پاسکال،دبی،یاتاقان،sn،واسکازین،غبارگیر خشک،صنایع،کاشی،چینی،سیمان،فولاد، هودها،غبارخیز،شناور،سیال،فشار منفی،محفظه اصلی،اتاق کثیف،الیاف،تمیزکاری،شیر های برقی،ونتوری،موج ضربه،اگزوز، مایعات،پاک کننده،راندمان،جداسازی،رطوبت زن،اسکرابر، scrubber،سیکلون،cyclone،کم اصطحلاک ترین،متحرک سازی،هلیکال،سپراتور، کلاسیفایر،separator،دانه بندی،آلپین،سیکل هوایی،handling،نوار نقاله، belt conveyors،لاستیکی،زنجیری،رولیکی،الواتور، elvator+ پودر های دانه ایی،کلوخه ای،لوله ای،مارپیچ،فیدر،FEEDER،خط خردایش،تغذیه کل،استهلاک،سرتاسی،روتاری والو، شاتونی،نواری،تغذیه،ویبراتور،VIBRATOR،موتوژن، سیلو، هاپر، مخزن،تخلیه روانتر،آستری،لاینر،پیچ،جامبوپرکن،FILL JUMBO،بیگ بگ،جک، پنوماتیک،سکوی توزیع،موتد،گردوخاک،کیسه پرکن،BAG PACKING DIVISION، مکانیکی،دیجیتال،تلرانس،کارخانجات،پودر،معدن، معادن باریت، معادن فلدسپات،معادن بنتونیت،معادن آهک،معادن فیروزه، معادن آهن،تک شیره،دو شیره،چهارشیره،توزین و دسته بندی، اتوماتیک، مکانیزه، ریزش بار،شرکت قند،کم انرژی ترین،استهلاک پایین، سهولت،تعمیر،نگهداری،آسیاب گوگرد،SULFER MILL، فضای کم،ظرفیت بالا،گاز اکسیژن،تزریق گاز،سوخت کک،جداره،کشاورزی،تبدیل کلوخه،پودر،دانه بندی،خط خردایش ، مس

صدرنشینان لیگ صادرات صنعتی

1397/10/09 7136

ریز نمرات منتشر شده از وضعیت تجارت رشته‌های صنعتی از ابتدای سال‌جاری تا انتهای مهرماه از روند مثبت صادرات ۱۸ گروه صنعتی از مجموع ۲۴ رشته ارزیابی شده در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد. مطابق با داده‌های آماری، روند مثبت صادرات صنعتی به لحاظ ارزش در حالی ثبت شده است که در ترکیب وزنی صادرات فعالیت‌های صنعتی نیز رشد صادرات ۲۱ گروه نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به‌چشم می‌خورد. همچنین ارزیابی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد پنج رشته فعالیت «مواد و محصولات شیمیایی»، «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت»، «فلزات اساسی»، «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «محصولات از لاستیک و پلاستیک» به لحاظ ارزشی توانسته‌اند بیشترین ارزآوری را در سال جاری نسبت به هفت ماه منتهی به سال گذشته از آن خود کنند. ارزیابی میزان صادرات این پنج غول صنعتی ارزآور نشان می‌دهد ارزآوری آنها برای کشور رقم قابل‌توجهی را به ثبت رسانده است. بر اساس ارقام به‌دست آمده مجموع ارزآوری این پنج گروه از مرز ۱۷ میلیارد دلار عبور کرده است. به باور ناظران تحقق این عدد بیانگر تبدیل شدن این صنایع به تکیه‌گاه ارزی صنعت در تجارتاست. از سوی دیگر «ماشین‌آلات دفتری و حسابداری»، «محصولات از توتون و تنباکو» و «انتشار، چاپ و تکثیر رسانه‌های ضبط‌شده» در کارنامه ۲۴ رشته صنعتی در لیست کم ارزآورترین گروه  قرار گرفته‌اند. در کنار رشد ترکیب صادرات صنعتی به لحاظ وزنی و ارزشی، روند صادرات بخش معدن در مدار نزولی بوده است؛ به‌گونه‌ای که از میان ۳ گروه معدنی، ۲ گروه نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل افت صادرات را تجربه کرده‌اند.

کارنامه اقلام عمده صادراتی بخش صنعت کشور طی هفت ماه نخست سال ۹۷ منتشر شد. بررسی صادرات کالاهای «سرمایه‌ای»، «مصرفی» و «واسطه‌ای» در مدت زمان مورد بررسی حکایت از رشد صادرات در تمام گروه‌های مذکور به لحاظ ارزشی و وزنی دارد. در این میان تنها کالاهای واسطه‌ای به لحاظ وزنی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل افت بیش از ۳ درصدی را تجربه کرده‌اند. همچنین دو گروه کالایی «سرمایه‌ای» و «مصرفی» نیز از ابتدای سال‌جاری تا انتهای مهرماه به لحاظ ارزشی و وزنی رشد قابل‌توجهی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ثبت کرده‌اند. گروه کالایی «سرمایه‌ای» از لحاظ ارزشی رشد بیش از ۲۴۳ درصد و از لحاظ وزنی نیز رشد نزدیک به ۵۸ درصدی را نسبت به هفت ماه منتهی به مهر سال گذشته به ثبت رسانده است. همچنین گروه کالایی «مصرفی» در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل به ترتیب رشد نزدیک به ۲۱ درصد به لحاظ وزنی و رشد ۵/ ۱۷ درصدی به لحاظ ارزشی را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.

ترکیب صادراتی صنایع

آمارها حاکی از آن است که از ابتدای امسال تا انتهای مهرماه از میان ۲۴ رشته صنعتی به لحاظ ارزشی ۱۸ رشته و به لحاظ وزنی ۲۱ رشته منتخب نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد صادرات را تجربه کرده‌اند. براساس داده‌های آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توان گفت در دوره زمانی مورد بررسی پنج گروه «مواد و محصولات شیمیایی»، «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت»، «فلزات اساسی»، «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «محصولات از لاستیک و پلاستیک» از لحاظ ارزشی بیشترین ارزآوری را برای کشور داشته‌اند. ارز وارد شده به کشور از این پنج گروه بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۵۳۹ میلیون دلار بوده است. براساس آمار اعلام‌شده، گروه «مواد و محصولات شیمیایی» با صادراتی بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار در رده نخست کالاهای صادراتی قرار گرفته است و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل رشد نزدیک به هفت درصدی را تجربه کرده است. پس از آن گروه «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» با ۴ میلیارد و ۶۹۴ میلیون دلار جایگاه دوم صادراتی را به خود اختصاص داده است. این گروه در مقایسه با هفت ماه منتهی به سال ۹۶، رشد نزدیک به ۳۲ درصدی را ثبت کرده است. اما صادرات «فلزات اساسی» نیز در این مدت به ۳ میلیارد و ۲۴۳ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل رشد نزدیک به ۳۹ درصدی را از سر گذرانده است. صادرات گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «محصولات از لاستیک و پلاستیک» هم در هفت ماهه امسال به ترتیب یک میلیارد و ۸۶۲ میلیون دلار و یک میلیارد دلار گزارش شده است. این دو گروه به ترتیب در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، رشد بیش از ۱۰ درصدی و رشد بیش از ۲۲ درصدی را تجربه کرده‌اند.

عمده‌ترین محصولات صادراتی به لحاظ وزنی نیز در این مدت گروه کالاهای «محصولات کانی غیرفلزی»، «مواد و محصولات شیمیایی»، «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت»، «فلزات اساسی» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» بوده‌اند. بر اساس آمار اعلام شده، گروه «محصولات کانی غیرفلزی» با صادرات وزنی ۱۲ میلیون و ۲۲۱ هزارتن در رده اول کالاهای صادراتی قرار گرفته که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۵/ ۱۱ درصدی را ثبت کرده است. پس از آن گروه «مواد و محصولات شیمیایی» با صادرات وزنی ۱۱ میلیون و ۵۳۹ هزار تن جایگاه دوم صادرات را به خود اختصاص داده است. این گروه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۳درصد را از سر گذرانده است. صادرات «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» نیز در این مدت به ۱۰ میلیون و ۳۳۲ هزار تن رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشدی نزدیک به ۷ درصد را تجربه کرده است. صادرات گروه «فلزات اساسی» نیز در این مدت به ۵ میلیون و ۸۶۴ هزار تن رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۱۴درصد را در کارنامه خود ثبت کرده است. گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» نیز با صادرات وزنی یک میلیون و ۳۱۲ هزارتن در جایگاه پنجم کالا‌های صادراتی پیشتاز قرار گرفته است. این گروه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل رشد بیش از ۱۳ درصدی را تجربه کرده است. اما برخلاف بخش صنعت که در دوره مورد بررسی در بسیاری از گروه‌ها رشد صادرات را در کارنامه خود ثبت کرده، صادرات بخش معدن در دو گروه افت صادرات را ثبت کرده است. کارنامه هفت ماه منتهی به مهر امسال نشان می‌دهد گروه «استخراج کانه‌های فلزی» هم به لحاظ ارزشی و هم از نظر وزنی افت صادرات را تجربه کرده‌اند. بر این اساس «استخراج کانه‌های فلزی» با ۵۹۶ میلیون دلار صادرات، در هفت‌ماه منتهی به مهر امسال به لحاظ ارزشی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل افت نزدیک به ۳۹ درصدی را ثبت کرده است. گروه «استخراج سایر معادن» نیز هم به لحاظ ارزشی و هم وزنی با افت صادرات نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل روبه‌رو شده است. براساس آمار منتشر شده صادرات این گروه کالایی به لحاظ ارزشی با افت بیش از ۹ درصد و به لحاظ وزنی با افت ۵/ ۴ درصدی مواجه شده است. میزان صادرات گروه «استخراج سایر معادن» در هفت ماه منتهی به مهر امسال به لحاظ وزنی ۳ میلیون و ۷۶۷ هزار تن و به لحاظ ارزشی ۱۶۹ میلیون دلار بوده است. استخراج زغال‌‌سنگ تنها گروه منتخب معدنی است که در مدت زمان موردبررسی توانسته به لحاظ ارزشی و به لحاظ وزنی رشد صادرات را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ثبت کند.

ترکیب ارزش واردات

آمارها نشان می‌دهد برخلاف روند صعودی صادرات بیشتر رشته‌های منتخب صنعتی منتخب صنعتی، روند واردات با افت محسوسی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است. بر این اساس از میان ۲۴ رشته صنعتی، ۱۹ رشته افت واردات و ۵ رشته رشد واردات را به لحاظ ارزشی تجربه کرده‌اند. آمارهای منتشرشده از وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که «ماشین‌آلات و تجهیزات»، «مواد و محصولات شیمیایی»، «وسایل نقلیه موتوری»، «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «فلزات اساسی» به ترتیب از لحاظ ارزشی بیشترین میزان واردات در هفت‌ ماهه منتهی به مهر امسال را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که گروه‌های «فرش و صنایع‌دستی»، «انتشار، چاپ و تکثیر رسانه‌های ضبط‌شده»، «پوشاک»، «دباغی و پرداخت چرم، محصولات چرمی و انواع پایپوش» و «ضایعات و پسماند» به‌ترتیب کمترین میزات واردات به لحاظ ارزشی را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.


برچسب ها : ماشین سازی هادی machinery hadi industrial پودر های معدنی میکرونیزه آسیاب گوگرد صنعتی صنعت ایران ماشین سازی در ایران آسیاب ریموند آسیاب گوگرد صنعتی خط آهک هیدراته gcc pcc خط خردایش خط جیگ آبی برج پاشش خط تولید گچ سیستم انتقال مواد الواتور های تسمه ای زنجیری مارپیچ نوار حلزونی نوار نقاله فن سانترفیوژ گواهی بالانس کیسه پر کن توزین مکانیکی دیجیتال تلرانس غبارگیر خشک bag filter بگ فیلتر خیس غبارگیر آبی برج پاشش تاییدیه محیط زیست سیکلون ذرات غبار آلودگی محیط زیست فیدر سرتاسی لغزشی روتاری والو تغذیه خط بالمیل سپراتور raymond کلوخه پودر بسته بندی غربال اتوماتیک متضمن منظم روغن و برق کانی بنتونیت باریت جیلسونایت گیلسونایت سلیگافلور الوژیت منگنز هماتیت مگنت هایدنس کربنات لایمستون hopper fan raymond cyclone bag filter screw bucket elevator bag packing division connection pipe چینی گارانتی جیگ jigging مکانیزم جدایش نوسان باردهی نحوه تخلیه سرریز ته ریز کارایی عملیات کنترل سیستم سرند نگهداری ماده معدنی مخزن hutch نوسان مکانیزم پیستون دیافراگم هوای فشرده حرکت موجی تنظیم جریان خوراک دهی bendelari کانی سنگین عیارسازی رسوبات آبرفتی آسیاب آهک lime mill پخت آهک روش سنتی کوره های ابرهات فرهاکس دوار هیدراته هیدراتور گرمازا سپراتور هوایی آسیاب مرتز دوار پیش گرمکن بسترسیال گاز مایع جامد فن fan فن سانترفیوژ دینامیک سیال بی صدا بودن silent تهویه مطبوع سطح مقطع توزیع هوا پاسکال دبی یاتاقان sn واسکازین غبارگیر خشک صنایع کاشی چینی سیمان فولاد هودها غبارخیز شناور سیال فشار منفی محفظه اصلی اتاق کثیف الیاف تمیزکاری شیر های برقی ونتوری موج ضربه اگزوز مایعات پاک کننده راندمان جداسازی رطوبت زن اسکرابر scrubber سیکلون cyclone کم اصطحلاک ترین متحرک سازی هلیکال سپراتور کلاسیفایر separator دانه بندی آلپین سیکل هوایی handling نوار نقاله belt conveyors لاستیکی زنجیری رولیکی الواتور elvator پودر های دانه ایی کلوخه ای لوله ای مارپیچ فیدر feeder خط خردایش تغذیه کل استهلاک سرتاسی روتاری والو شاتونی نواری تغذیه ویبراتور vibrator موتوژن سیلو هاپر مخزن تخلیه روانتر آستری لاینر پیچ جامبوپرکن fill jumbo بیگ بگ جک پنوماتیک سکوی توزیع موتد گردوخاک کیسه پرکن bag packing division مکانیکی دیجیتال تلرانس کارخانجات پودر معدن معادن باریت معادن فلدسپات معادن بنتونیت معادن آهک معادن فیروزه معادن آهن تک شیره دو شیره چهارشیره توزین و دسته بندی اتوماتیک مکانیزه ریزش بار شرکت قند کم انرژی ترین استهلاک پایین سهولت تعمیر نگهداری آسیاب گوگرد sulfer mill فضای کم ظرفیت بالا گاز اکسیژن تزریق گاز سوخت کک جداره کشاورزی تبدیل کلوخه پودر دانه بندی خط خردایش مس
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید