-->
مرداد
راه اندازی سامانه آنلاین ثبت نام و درخواست بیمه نامه معدنی/ مدت زمان ثبت نام تا اخذ تسهیلات به کمتر از 40 روز کاهش خواهد یافت

راه اندازی سامانه آنلاین ثبت نام و درخواست بیمه نامه معدنی/ مدت زمان ثبت نام تا اخذ تسهیلات به کمتر از 40 روز کاهش خواهد یافت


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، فرید دهقانی پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری با اعلام راه اندازی این سامانه در قالب "CRM" (مدیریت ارتباط با مشتری) افزود: یکی از بزرگترین مشکلات معدنکاران برای دریافت تسهیلات این صندوق، مراجعه حضوری برای تکمیل مدارک و دیگر فرایندهای اداری بود.

وی گفت: با توجه به اینکه روند اداری تکمیل مدارک متقاضیان زمانبر بود، صندوق بیمه فعالیت های معدنی اقدام به راه اندازی این سامانه کرد تا تمام معدنکاران کشور بدون نیاز به مراجعه حضوری و اعطای مدارک فیزیکی (در مرحله نخست) اقدام به ثبت اطلاعات کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی با بیان اینکه کمیته تسهیل در امور صندوق بیمه فعالیت های معدنی تشکیل شده است، اظهار کرد: از زمان ثبت اطلاعات متقاضی، دریافت تسهیلات در این سامانه (در صورت کامل بودن مدارک، بازدید از محدوده اعلام شده و تهیه گزارش نهایی) طی مدت کمتر از 40 روز صورت خواهد گرفت.

دهقانی افزود: این سامانه امکان بررسی فرایند رسیدگی به پرونده را برای معدنکاران مهیا کرده است.

وی اعلام کرد: سامانه ثبت نام و درخواست بیمه نامه معدنی به آدرس www.iranmico.com در دسترس معدنکاران است.

دهقانی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: تا سال 92 سرمایه این صندوق 10 میلیارد تومان بوده و امروز این رقم به 143 میلیارد تومان رسیده که هنوز هم پاسخگوی معدن کاران نیست و تقاضای ما افزایش سرمایه به هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: البته طبق ماده 43 و 31 قانون معادن باید بخشی از درآمدهای معدنی به صندوق باز گردد تا بتوان از آن در جهت حمایت از معدن کاران استفاده کرد.

مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی همچنین از صدور 1700 بیمه نامه به ارزش 674 میلیارد تومان برای معادن کوچک و متوسط طی فعالیت این صندوق خبر داد و گفت: از این تعداد 592 میلیارد تومان بیمه نامه اعتباری و 1025 بیمه نامه برای اکتشاف از محل وجوه اداره شده صادر شده است.

دهقانی گفت: در حال حاضر اعتبار بیمه نامه صندوق از تمام ضمانت نامه هایی که بانک ها از مشتریان اخذ می کنند، بیشتر است.

دهقانی گفت: با توجه به ظرفیت های قابل توجه کشور در بخش معدن و اثر گذاری این حوزه در اقتصاد، امیدواریم اقدامات صورت گرفته توسط صندوق بیمه فعالیت های معدنی که با هدف حمایت از این حوزه است، منجر به افزایش میزان سرمایه صندوق و حمایت مسئولان ذیربط شود.

در ادامه این نشست محمدرضا بهرامن رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی طی سخنانی اظهار کرد: ایمیدرو کاملا در جهت توسعه صندوق بیمه فعالیت های معدنی گام بر می دارد و نقش این سازمان توسعه ای در موفقیت های حاصل شده اثرگذار بوده است.

وی همچنین به تدوین نقشه راه معدن اشاره و افزود: نقشه راه بخش معدن اکنون کاملا مشخص است و هدف گذاری ها برای بخش های فلزی و غیرفلزی در آن دیده شده است.

بهرامن افزود: به دلیل اینکه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی یک ابزار توسعه ای است، اگر بخواهیم واحدهای کوچک و متوسط را احیا کنیم نیازمند تزریق نقدینگی بر اساس نقشه راه معدن به آنها هستیم.

رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با بیان اینکه باید بر اساس نقشه راه وظایف را تعریف کنیم، گفت: به دنبال این هستیم سرمایه صندوق را تا پایان سال جاری حداقل به 300 میلیارد تومان برسانیم که امیدواریم دولت نیز مساعدت لازم را در این زمینه صورت دهد.

وی از انعقاد تفاهم نامه ای با ایمیدرو خبر داد که در قالب آن معادن کوچک و متوسط احیاء خواهند شد.

 

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)