-->
تیر
یک گام تا پیوستن ایران به 6 تولیدکننده کک ذغال به روش بازیافت حرارتی/ اولین کارخانه کک سازی به روش بازیافت حرارتی در خراسان جنوبی آماده تولید محصول شد

یک گام تا پیوستن ایران به 6 تولیدکننده کک ذغال به روش بازیافت حرارتی/ اولین کارخانه کک سازی به روش بازیافت حرارتی در خراسان جنوبی آماده تولید محصول شد


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش معدن نیوز، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس گفت: کارخانه کک سازی طبس هم اکنون در مرحله یک گام تا تولید محصول نهایی قرار گرفته و فردا یا پس فردا محصول نهایی آن که کک ذغال است تولید می شود.

زارع نیا افزود: هم اکنون این کارخانه اولین کارخانه کک سازی ذغال کشور به روش بازیافت حرارتی است که به زودی با تولید محصول نهایی کک در آن، ایران جزو 6 کشور تولید کننده کک متالورژیکی با این روش خواهد شد.

وی گفت: کک ماده استراتژیک صنایع فولادسازی کشور است و این کارخانه ظرفیت تولید سالانه 450 هزارتن کک ذغال به روش بازیافت حرارتی را دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس همچنین گفت: از 6 باتری موجود در این کارخانه که هر باتری 17 کوره دارد، کیک ذغال وارد کوره های یکی از باتری ها شده و در حال کامل شدن برای تولید محصول نهایی است و به زودی ظرفیت باتری دوم هم کامل می شود.

زارع نیا افزود: کیک ذغال توده فشرده ای از ذغال است که در کوره طی فرایندی با افزایش دما به کک که ماده اصلی صنایع فولادسازی است تبدیل می شود.

وی گفت: کارخانه کک طبس در مجاورت معادن ذغال سنگ پروده طبس واقع است و هم اکنون بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز برای این کارخانه از معادن معادن پروده تأمین می شود.

زارع نیا افزود: برای احداث کارخانه کک طبس بر اساس پروانه بهره برداری 300 میلیارد تومان هزینه شده و توسعه این کارخانه امکان احداث نیروگاه برق را نیز دارد.

راه اندازی کارخانه کک سازی طبس گامی بلند برای توسعه صنعت ذغال سنگ طبس محسوب می شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)