-->
خرداد
 ۶۰ میلیارد تن میزان ذخیره معدنی کشور

۶۰ میلیارد تن میزان ذخیره معدنی کشور


زمان مطالعه : 4 دقیقه

محمدرضا بهرامن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با بیان اینکه علی رغم اعمال تحریم‌ها بخش معدن با توجه به ظرفیتی که دارد توانست جایگاه خود را حفظ کند، اظهار کرد: ماهیت بخش معدن به گونه‌ای است که هم مواد اولیه موردنیاز صنایع داخلی را تامین می‌کند و هم با توجه به ظرفیتی که دارد می‌تواند با صادرات بازار‌های کشور‌های مختلف از جمله منطقه را در اختیار بگیرد و هم ارزآوری برای کشور داشته باشد.

رئیس خانه معدن ایران افزود: صادرات محصولات معدنی در سال گذشته ۹ میلیارد دلار بود که با توجه به مزیت‌های فراوان در این بخش می‌تواند افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ۶۰ میلیارد تن میزان ذخیره معدنی کشور است، گفت: ذخایر معدنی در کشور یک ثروت است اما، نتوانستیم از این ظرفیت استفاده درستی انجام دهیم.

بهرامن با بیان اینکه با برنامه ریزی و نگاه به آینده از این منابع استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری‌ها در این بخش به ویژه در اکتشاف باید بیشتر شود و شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم که سرمایه گذاران جدید ترغیب به ورود به این بخش شوند.

رئیس خانه معدن ادامه داد: با افزایش سرمایه گذاری‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های نو، مشتریان بیشتری به این بخش اضافه خواهند شد.

وی تصریح کرد: با ذخایری که کشور در اختیار دارد می‌توانیم نیاز منطقه خاورمیانه در این بخش را برای همیشه تامین کنیم.
بهرامن با اشاره به نقشه راه
معدن گفت: نگاه دولت به این بخش در تصمیم گیری‌ها نگاه توسعه‌ای و همراه با مشارکت بخش خصوصی باشد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)