-->
خرداد
لازمه اشتغالزایی احیای معادن کوچک و متوسط است

لازمه اشتغالزایی احیای معادن کوچک و متوسط است


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در حاشیه افتتاح نمایشگاه معدن و صنایع معدنی بااشاره اشاره به اینکه پیش بینی سازوکارهای برای اصلاح موانع سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی از الزامات توسعه اکتشافات و اشتغال‌زایی است، گفت: دستیابی به اهداف این بخش مستلزم توجه به احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌ و متوسط است.

بهمن حسین‌زاده با بیان اینکه از نگاه تصمیم‌سازان معدن، محور توسعه اقتصادی دهه آینده است، افزود: نخستین گام در برنامه‌ریزی بلندمدت برای ارتقاء سطح سرمایه‌گذاری، توسعه اکتشافات معدنی و فعال‌سازی و احیا توسعه معادن کوچک، ایجاد زیر ساخت‌های لازم به منظور نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی در این بخش است.

او با بیان اینکه استفاده مطلوب از ظرفیت معادن نیاز دوران تحریم است، اظهار کرد: تحولات چشم‌گیر در بخش  صادرات معدنی با بسترسازی نقشه راه معدنی شاهد امکان پذیر است، از این رو فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری‌ها و ایجاد ارتباطات تجاری جدید باید در دستور کار قرار گیرد تا با تقویت روابط قبلی و نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه معدن را به سمت همکاری سوق داد، چراکه کشورمان ضمن بهره‌مندی از ذخایر غنی و پتانسیل بالا در بخش معدنی، در چنین رویداد صنعتی و نمایشگاهی می‌تواند مزیت‌ها و فرصت‌ها را در معرض دید سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دهد.

ریس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه ایران کان مین ۲۰۱۹ از جمله‌ی برنامه‌های همزمانی است که طی آن؛ پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین نوآوری و دستاوردهای علمی صنعتی مطلع خواهند شد. این نشست‌های تخصصی معدن و صنایع معدنی توسط اساتید و صاحب‌نظران این رشته برگزار می شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)