:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

قیمت میلگرد داخلی در قله جدید/واکنش بازار فولاد به جدال ایران و آمریکا

میلگرد+آهن+فولاد+بازار میلگرد+شمش فولاد+اخبار صنعت+اخبار آهن+اخبار اقتصادی+

قیمت میلگرد داخلی در قله جدید/واکنش بازار فولاد به جدال ایران و آمریکا

1398/10/14 1367

در ابتدای هفته قبل، قیمت میلگرد آجدار در کانال 4750 تا 4900 تومان قرار داشت و قیمت در بورس کالا 4707 تومان و در نرخ پایه معامله شد. بدون در نظر گرفتن اتفاقات اخیر و پس از آن هیجانی شدن بازار دلار، این انتظار می‌‎رفت در این هفته، میلگرد مجددا افزایش قیمت را تجربه کند. چرا که در آخرین معاملات شمش در هفته قبل، در روز چهارشنبه، شمش 4600 تومان معامله شد که به طور آنی باعث افزایش 100 تا 150 تومانی میلگرد در بازار آزاد گردید.
در ادامه ی این افزایش در قیمت شمش و باتوجه به مکانیزم فعلی قیمت شمش در بورس که برمبنای میانگین قیمت در دوهفته قبل است و قیمت میلگرد نیز با ضریب 0.07 درصدی در بورس اعلام می‌شود، انتظار میرفت این هفته قیمت در بورس و بازار ازاد نیز افزایشی باشد.
البته مکانیزم فعلی تعیین قیمت پایه در
بورس کالا، از این لحاظ که وقتی در مسیر صعودی بیفتد، ترمزش به جز اعلام دستوری متوقف نخواهد شد، معیوب و دارای ایراد است.
از طرفی شرایط فعلی
بازار دلار چه در صرافی ملی و چه در بازار آزاد نشان می‌دهد همچنان و بابت هر پاسخ سیاسی از دو سمت ایران و امریکا، در بازار دلار جو صعودی حاکم است
بنابراین در
بازار میلگرد نیز با توجه به افزایش نرخ دلار و روند قابل پیش‌بینی این افزایش از هفته گذشته، تا این لحظه بین 50 تا 100 تومان نسبت به روز پنجشنبه افزایش قیمت لحاظ شده است و قیمت ها در سقف بازار به 5200-5300 و در کف بین 4800 تا 4900 تومان قرار گرفته است.

منبع:آهن آنلاین


برچسب ها : میلگرد آهن فولاد بازار میلگرد شمش فولاد اخبار صنعت اخبار آهن اخبار اقتصادی
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید