:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

افزایش قیمت طلا+قیمت جهانی طلا+اقتصاد جهانی+اخبار اقتصادی+

افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

1399/03/19 1635

قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش نسبی بود هرچند که پس از کاهش قیمت به پایین ترین رقم بیش از یک ماه اخیر در جلسه قبل و در حالی که افت غیرمنتظره نرخ بیکاری در آمریکا امیدها به ترمیم اقتصادی را بیشتر کرده، اشتها برای خرید طلا کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.16 درصد افزایش به 1687 دلار و 72 سنت رسید. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با رشد 0.6 درصدی به 1693 دلار و 10 سنت رسید.

پس از آنکه آمارها نشان داد که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در اقتصاد امریکا در مقایسه با کاهش 8 میلیونی ماه آوریل، در ماه می رشد 2.509 میلیونی داشته است، قیمت طلا روز جمعه با 2.4 درصد افت به 1670 دلار و 14 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در شرکت آکسی کورپ گفت: «تحلیل ها در مورد آمار بیکاری آمریکا نشان دهنده مجموعه ای از ریسک های متوجه بازار طلاست و از این رو رشد قیمت فلز زرد بسیار محدود خواهد شد... قیمت فلز زرد برای رسیدن مجدد به رقم 1700 دلار با مشکل مواجه خواهد بود.» آمارهای قوی از بازار کار آمریکا موجب افزایش اشتها برای حضور در بازارهای پرریسکی نظیر بازار بورس شده که روز دوشنبه شاهد رشد شاخص ها بود.

فعالان بازار اکنون منتظر نتیجه نشست 2 روزه فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه هستند، اما پس از بهبود غیرمنتظره شاخص های اشتغال در این کشور دیگر روی احتمال منفی شدن نرخ بهره حساب باز نمی کنند.

قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی و به دنبال اتخاذ بسته های محرک اقتصادی در کاهش نرخ بهره در اقتصادهای بزرگ جهان شاهد افزایش بیش از 11 درصدی بوده است. اما در عین حال فلز زرد از زمان رسیدن به بالاترین رقم 7 سال اخیر در ماه می شاهد افت حدودا 4 درصدی بوده که ناشی از امیدواری ها به ترمیم سریع اقتصاد جهانی بوده است.

 


برچسب ها : افزایش قیمت طلا قیمت جهانی طلا اقتصاد جهانی اخبار اقتصادی
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید