-->
خرداد
چین انتقال تکنولوژی فرآوری مواد معدنی را ممنوع می کند

چین انتقال تکنولوژی فرآوری مواد معدنی را ممنوع می کند


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش سایت ماشین سازی هادی، به نقل از معدن نیوز دولت چین در فکر آن است تا از انتقال تکنولوژی پالایش مواد معدنی به دیگر کشورها و یا شرکت های خارجی جلوگیری کند و این موضوع را یک تهدید برای امنیت ملی می داند. 

ممنوعیت صادرات تجهیزات، ماشین آلات و تکنولوژی های معدنی در چین

دولت چین در حال حاضر بررسی مقررات مربوط به مواد معدنی نایاب را آغاز کرده است. مقامات این کشور اطمینان دارند که در اختیار داشتن تکنولوژی لازم برای پالایش و خالص سازی این عناصر نایاب، بیشتر از داشتن مواد خام آن ارزشمند است و به دنبال آن هستند تا مقابل فروش فناوری به کشورهای خارجی و شرکت های خارج از چین را بگیرند. 

به گفته یکی از مقامات آگاه که نامی از وی برده نشده است، در حال حاضر چین در نظر ندارد تا صادرات مواد معدنی نایاب را به آمریکا تغییر داده یا محدود کند ولی با این نقشه می تواند یک برگ برنده در اختیار داشته باشد که این ممکن است آغاز یک جنگ تجاری دیگر باشد. 

تحریم و محدود کردن صادرات مواد معدنی نایاب چین به آمریکا

چین همچنین تحریم های جدیدی را برای تعدادی از شرکت های خاص آمریکایی در نظر دارد تا حتی مواد خام را نیز به آن ها تحویل ندهد که از جمله این شرکت های می توان به لاکهید مارتین اشاره کرد که برخی از مقررات تجارت با چین را نقض کرده است. 

 

چین در حال حاضر بزرگترین تامین کننده مواد معدنی نایاب در دنیا به شمار می رود. آن ها 17 عنصر را که تقریبا در تمامی وسایل از آن ها استفاده می شود صادر می کنند و در اختیار شرکت های دیگر قرار می دهند. با این تصمیمات جدید ممکن است تغییراتی در زمینه فعالیت شرکت های بین المللی با چین ایجاد شود. 

پیش از این در سال 2019 و در حین جنگ تجاری میان چین و آمریکا، دولت چین در نظر داشت تا با محدود کردن میزان صادرات مواد معدنی به آمریکا ضربه ای به اقتصاد این کشور وارد نماید. در حال حاضر آمریکا 80 درصد از نیاز خود به این مواد را از طریق چین تامین می کند. 

با این حال چین برنامه خود را عملی نکرد اما باعث شد تا کشورهای اروپایی و آمریکا در صدد ایجاد راه های جدید برای تامین نیازهای خود باشند. حتی رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز قراردادهایی در این زمینه امضا کرد و حتی جایزه و تسهیلات ویژه برای آن دسته کسب و کارهایی که بتوانند این مواد را تامین کنند در نظر گرفته شده است.

دستگاه آسیاب ریموند، ماشین سازی هادی

یکی از دستگاه ها وماشین آلاتی که از کشورهای خارجی و بخصوص چین به ایران واردات می شود ماشین آلات خاص معدنی مانند آسیاب ریموند است که تابحال در ایران تولید نمی شده است.  ماشین سازی هادی مفتخر است که پس از سالها تلاش و کوشش در صنایع معدنی، در تولید این دستگاه موفق بوده است و در حال حاضر آماده ارائه و فروش آسیاب ریموند ساخت ماشین سازی هادی می باشد. برای مشاهده مشخصات و خرید این دستگاه میتوانید به این  صفحه محصول "آسیاب ریموند" مراجعه و یا با شماره بازرگانی درج شده در سایت ما، تماس بگیرید.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)