-->
مرداد
تولید جهانی کبالت کاهش یافت

تولید جهانی کبالت کاهش یافت


زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و در سایت ماشین سازی هادی ، به نقل از سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکاUSGS میزان تولید جهانی معادن کبالت از 144هزارتن درسال 2019 میلادی به 140 هزار تن در سال 2020 میلادی کاهش یافت که حاکی از افت 3 درصدی است. توقف تولید در معادن ماداگاسکار به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از دلایل این کاهش عنوان شده است.

کبالت معدنی

تولید کنندگان برتر کبالت (Cobalt) در جهان

طی مدت یاد شده، تولید کبالت(Cobalt) در کنگو به 95 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال 2019 میلادی(تولید100 هزار تن) کاهش نشان می دهد. با این حال همچنان در صدر تولیدکنندگان جهانی کبالت قرار دارد و 70 درصد تولید جهانی این ماده معدنی را به خود اختصاص داده است.
روسیه با تولید 6 هزار و 300 تن کبالت دومین تولیدکننده برتر این ماده معدنی در جهان بود. استرالیا نیز با تولید 5 هزار و 700 تن در جایگاه سوم ایستاد.
چین به عنوان بزرگترین تولید کننده کبالت تصفیه شده جهان در سال 2020 میلادی عمدتا کبالت را از معادن کنگو تامین کرده است. این کشور با مصرف بیش از 80 درصد کبالت جهان بزرگترین مصرف کننده جهانی این ماده معدنی نیز بود.
این در حالی است که تولید معادن کبالت چین از 2هزار و 500 تن در سال 2019 میلادی به 2هزار و300 تن در سال 2020 میلادی کاهش یافت.

سنگ کبالت

کنگو در صدر ذخایر کبالت جهان

مجموع ذخایر جهانی کبالت 7 میلیون و 100 هزار تن است که از این میزان کنگو با برخورداری از 3 میلیون و 600 هزار تن در صدر دارندگان این ماده معدنی در جهان قرار دارد.

همچنین استرالیا با یک میلیون و 400 هزار تن ذخایر کبالت در رتبه دوم جهان ایستاد.کوبا نیز با 500 هزار تن ذخایر کبالت به عنوان سومین کشور دارنده ذخایر این ماده معدنی در جهان به ثبت رسید.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ
(پیام رسان ایتا)