:03155505187 :info[@]mashinsazi.com

کاهش نرخ تورم چین به 1/1 درصد

کاهش تورم چین+تورم چین+تورم

کاهش نرخ تورم چین به 1/1 درصد

1400/04/20 727

این نرخ تورم کمترین تورم ثبت شده سه ماه اخیر در چین بوده است.پوشاک با تورم ۴/ ۰ درصدی و مراقبت‌های درمانی با تورم ۳/ ۰ درصدی از بخش‌های مهم کاهنده تورم بوده‌اند.

به گزارش بخش خبر ماشین سازی هادی به نقل از دنیای اقتصاد؛ در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش مواد غذایی ۵/ ۰ درصد و فرهنگ و آموزش ۵/ ۱ درصد اندازه‌گیری شده است.هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به‌دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به ۶/ ۰ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۱/ ۰ درصد بیشتر شده است.

متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا‌ ۲۰۲۱ معادل ۹۵/ ۴ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۴۰/ ۲۸ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲/ ۲ درصد بوده است.بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در این ماه به منفی ۴/ ۰ درصد رسیده است که ۲/ ۰ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به شمار می‌رود.

با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب‌و‌‌کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات‌بخشی به بازارهای مالی این کشور گفته است؛ تلاش‌ها برای حمایت بیشتر از بخش‌های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هرچند به لطف زیرساخت‌های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.


برچسب ها : کاهش تورم چین تورم چین تورم
دیدگاه کاربران
دیدگاه خود را ارسال نمایید
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید